RSS
19 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ зустрівся з Генеральним секретарем Міжнародного Райфайзен Союзу (IRU)

02.02.2006

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з д-ром Полом Амбрустером, який є Генеральним секретарем Міжнародного Райфайзен Союзу (IRU), Головою комітету „Міжнародне співробітництво" Європейської Асоціації кооперативних банків, членом Комітету „Співробітництво з Східною Європою" та членом „Європейської ради'".

Пан Пол Амбрустер прибув до України як міжнародний консультант з питань кооперативного кредитування в рамках реалізації Проекту Світового Банку „Розширений доступ до ринків фінансових послуг”.

Як повідомив гість, серед поставлених перед ним завдань є підготовка аналітичного огляду кращих світових моделей та систем кооперативного кредитування з висновками щодо можливості їх запровадження в Україні, а також оцінка запропонованої для України оптимальної моделі системи кооперативного кредитування, перспектив її запровадження.

За його словами, в рамках реалізації заходів з підготовки згаданого Проекту передбачено окремий підкомпонент “Розвиток системи кооперативного кредитування", основними завданнями якого є: вдосконалення нормативно-правової бази діяльності кооперативних фінансово-кредитних установ та розробка підходів/концепції щодо розвитку системи кооперативного кредитування в Україні.

Під час зустрічі в АУБ пан Амбрустер поділився досвідом діяльності кредитних спілок та кооперативних банків в Німеччині, які, за його словами, є важливою складовою фінансового ринку. Особливо його цікавило бачення Асоціацією українських банків перспектив розвитку кредитних спілок та кооперативних банків в Україні, більш дієвого запровадження і розвитку кооперативного кредитування тощо.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняки, перехід до ринкової економіки, розвиток економічної свободи, що стали можливими останнім часом, можуть природнім шляхом спричинити в Україні до сплеску розвитку  кооперативних банків та кредитних спілок. За таких умов АУБ не тільки підтримує подібні тенденції, але й готова сприяти їх утвердженню.

У свою чергу гість підкреслив, що розвиток українського фінансового ринку дедалі більше стає привабливим для іноземних партнерів.

Сторони домовились про налагодження більш тісної співпраці, зокрема й щодо обміну інформацією та досвідом.

Пан Пол Амбрустер дав високу оцінку діяльності Асоціації українських банків щодо розвитку фінансово-банківського сектору та конкурентноспроможного ринкового середовища в Україні, подякував за відверту дискусію та надану інформацію.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ