RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
Microsoft Україна і Асоціація Українських Банків почали розробку нової галузевої концепції ліцензування ПО для банків України

14.04.2003

Відбулася робоча зустріч керівників компанії Microsoft Україна з керівництвом Асоціації Українських Банків (АУБ). З боку Microsoft у зустрічі брали участь генеральний директор компанії Microsoft Україна Олексій Бадаєв і керівник відділу корпоративних проектів Едуард Савушкін. Асоціацію Українських Банків представляли Президент АУБ Олександр Сугоняко, віце-президент Антоніна Паламарчук і начальник управління банківських технологій Петро Решетніков.

Результатом зустрічі стала домовленість про створення спільної робочої групи, до складу якої ввійдуть представники Microsoft, Асоціації Українських Банків і окремих банків, що входять до АУБ. Ця робоча група займеться розробкою концепції Галузевої моделі ліцензування програмного забезпечення Microsoft для банківського сектора України.

Як прокоментував цю подію Президент АУБ Олександр Сугоняко, діяльність будь-якого банку сьогодні не можна уявити без використання інформаційних технологій, а абсолютна ліцензійна чистота використовуваного програмного забезпечення є принциповим чинником для ділової репутації банківських установ. Проте організаційна специфіка банківської діяльності (розгалужена мережа віддалених філій, широке використання клієнт-серверних технологій) не завжди дозволяє максимально ефективно використовувати стандартні схеми ліцензування. Вирішенням цих проблем і займеться об'єднана робоча група.

Результатом її діяльності має стати впровадження  унікальних пропозицій для банківського сектора України у вигляді Галузевої моделі ліцензування, що  в остаточному підсумку сприятиме створенню позитивного іміджу України, як країни, що активно вирішує питання захисту прав інтелектуальної власності.
Під час зустрічі було відзначено, що галузева модель ліцензування програмного забезпечення Microsoft для банків є важливим фактором у забезпеченні стабільного функціонування інформаційних систем у банківській сфері.

У ході зустрічі сторони також обговорили низку питань, пов'язаних із використанням технологій Microsoft у банківській сфері і висловили зацікавленість у  співробітництві.

Довідка:
Інформація про Асоціацію українських банків (АУБ)
Створена в грудні 1989 року на добровільних засадах як всеукраїнське професійне об'єднання комерційних банків.

АУБ є найдавнішою і найпотужнішою структурою, що об’єднує діючі в Україні комерційні банки та представляє їх системні інтереси у стосунках з Національним банком, Верховною Радою, Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів, Державною податковою адміністрацією, Верховним судом України, іншими державними та недержавними установами та організаціями.

АУБ бере активну участь у розробці нормативних та законодавчих актів щодо банківської діяльності, взаємодіє з НБУ та іншими установами щодо вироблення основних напрямів грошово-кредитної політики, вдосконалення контролю за діяльністю банків, податкової політики тощо. Розвиток банківської системи України відбувався за безпосередньої участі АУБ, яка, відстоюючи інтереси комерційних банків та банківської системи в цілому, за час свого існування домаглась відміни чи відхилення сотень нормативних актів, законопроектів та окремих статей законів України, що заважали їх функціонуванню та розвитку. 

Інформація про Microsoft
Заснована в 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у виробництві програмного забезпечення, наданні послуг і розробці Інтернет-технологій для персональних комп'ютерів і серверів.
З 1992 р. у СНД діє представництво Microsoft, до задач якого входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території Азербайджану, Вірменії, Грузії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Росії, Таджикістану, Туркменії, Узбекистану, України.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Шумило С.В.
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ