RSS
23 Лютий
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ обговорив з представниками USAID питання співпраці

28.10.2005

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка та керівників структурних підрозділів АУБ з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета зустрічі - визначити інтерес українського банківського сектору до участі в програмі USAID “Партнерство заради фінансової стабільності” (ПФС).

З боку гостей у зустрічі взяли участь керівник програм розвитку фінансово-банківського сектору департаменту економічного зростання USAID п. Джін Ланг, експерт USAID, президент компанії “MB&C” п. Майкл Боріс та аналітик відділу розвитку приватного підприємництва USAID п. Дарина Лісюченко. З боку АУБ у зустрічі також взяли участь начальник фінансово-економічного управління Тамара Волинько, начальник управління зв’язків з банками Ірина Самойлова, начальник управління з питань оподаткування Людмила Забарило, начальник інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук. 

Як повідомила п. Джін Ланг, програма USAID “Партнерство заради фінансової стабільності” (ПФС) призначена для прискорення розвитку фінансового сектору в Південній та Східній Європі. ПФС робить наголос на підвищенні рівня та зміцненні установ фінансового сектору і їх відповідності кращим міжнародним практикам, що узгоджуються із стандартами ЄС. Діяльність програми розроблена так, щоб об'єднати установи фінансового сектору та професіоналів з різних країн в регіоні для обміну досвідом та технічними знаннями з метою сприяння практичному використанню уроків, засвоєних з 1990 р., а також активізації довготривалого співробітництва та зв’язків.

За словами гостей, протягом 1999-2004 років програма ПФС була досить успішною в удосконаленні фінансових секторів Південної та Східної Європи. На основі цього успіху USAID прийняло рішення поширити цю програму на Південну та Східну Європу. Бюро USAID з питань Європи та Азії зараз проводить оцінку, аби визначити, чи може Україна бути включеною в цю програму, – наголосила п. Джін Ланг.

Гості цікавились напрямками діяльності АУБ та її співпрацею з іноземними банківськими асоціаціями, зокрема в галузі навчання та підвищення кваліфікації банківських фахівців. Також представники USAID цікавились оцінкою АУБ розвитку фінансового сектору та банківської системи в країні, проблемами та перешкодами, що нині стоять перед нею.

Надавши високу оцінку діяльності Асоціації, представники USAID запропонували АУБ співпрацю в рамках ПФС в напрямку обміну досвідом з банківськими фахівцями інших країн, в організації зустрічей, запрошенні відповідних іноземних експертів та партнерів, участі в регіональній діяльності/навчанні в сусідніх країнах, налагодженні довготривалого співробітництва та зв’язків. Зокрема прозвучала пропозиція щодо участі АУБ в організації зустрічей, обміні та донесенні досвіду України до фахівців фінансово-банківських установ балканських країн.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ