RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ зустрівся з Директором Oxford Business Group

27.10.2005

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з Директором Oxford Business Group в Україні Мією Нісканен.

Пані Мію Нісканен цікавили, насамперед, питання інвестиційного клімату, особливості приходу іноземних банків на український ринок і думки з цього приводу представників вітчизняної банківської системи. За словами пані Мії, Oxford Business Group планує видати аналітичний довідник для потенційних інвесторів з Європи і США, в якому 10-15 сторінок буде присвячено банківській системі України. У довіднику, який побачить світ орієнтовно у лютому 2006 року, будуть відображені думки Президента країни, урядовців, провідних учасників банківського ринку, відомих політиків і бізнесменів.

Президент АУБ Олександр Сугоняко дав гостям ряд рекомендацій для об’єктивного відображення стану української економіки і банківського сектору зокрема. За словами Президента АУБ, слід враховувати, що банківська система тривалий час розвивалася в агресивному середовищі, але діяла за ринковими принципами. Тому під час фінансової кризи 1998 року жодний український банк не збанкрутував. Українська банківська система має найкращу серед країн Східної Європи систему електронних розрахунків. У 1998 році українські банки приєдналися до системи міжнародного банківського обліку, а у 1999 р. засновано Фонд гарантування вкладів, позитивний досвід роботи якого тільки переймає сусідня Росія.

На думку Президента АУБ, продаж деяких українських банків відбувається за заниженою ціною, що обумовлено політичними обставинами.

Олександр Сугоняко також зупинився на деяких показниках діяльності банківської системи і відзначив, що частина іноземного капіталу у цьому секторі незначна. Так, із 163 діючих банків лише 23 банки (14,1%) мають іноземний капітал. З них тільки 9 мають стовідсотковий іноземний капітал.

Пані Мія Нісканен подякувала за відверту розмову і отриману інформацію. Сторони попередньо домовилися про надання спеціалістами АУБ експертної інформації для реалізації зазначеного проекту Oxford Business Group.
У зустрічі з боку Асоціації українських банків також взяли участь Керівник Інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук і Начальник фінансово-економічного управління Тамара Волинько.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ