RSS
14 Грудень
     
 
Новини АУБ
Відповідальність і професіоналізм: акценти засідання Ради АУБ

25.10.2005

Питання функціонування банківської системи в Україні в наступні півроку  розглянуто на засіданні Ради Асоціації українських банків.

В роботі Ради взяло участь 15 її членів. Окрім членів Ради АУБ, в її роботі взяли участь заступник Голови НБУ Олександр Савченко, директор департаменту монетарної політики НБУ Наталія Гребеннік, виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило, заступник директора юридичного департаменту НБУ Віктор Новиков і начальник управління департаменту стратегічного розвитку банківського нагляду НБУ Леонід Шапкін.

Під час роботи Ради АУБ обговорено питання, що стосуються поточної економічної ситуації в країні та національній банківській системі, заходів щодо забезпечення її стабільності і в майбутньому. Зокрема обговорено завдання, які ставить президент країни та новий уряд, помилки, які було допущено старим складом уряду, заходи з  недопущення впливу політичних процесів в країні на банки, забезпечення стабільності банківської системи на період виборів, питання завершення фінансового року тощо.

Члени Ради АУБ наголосили на необхідності вироблення комплексу дій, які сприяли б розвиткові економіки, зростанню довіри до банків та її стабільності.

Окремо було розглянуто питання оподаткування банків та законотворчі новації Мінфіну, які, в разі їх запровадження, можуть призвести до певної дестабілізації роботи банківської системи. Банкіри схвалили звернення АУБ до прем”єр-міністра та міністра економіки з проханням відхилити згаданий законопроект.

Як зазначили учасники наради, вони очікують від нового керівництва мінекономіки, а також держказначейства злагодженої співпраці з НБУ і банками.

В ході обговорення члени Ради підкреслили, що від імені банківської системи не має права окремо виступати будь-який з банків. За їх словами, це можуть робити лише АУБ та НБУ.  

Під час наради було наголошено на необхідності координації дій першого і другого рівнів національної банківської системи.

Директор департаменту монетарної політики НБУ Наталія Гребеннік наголосила на корисності участі представників НБУ в роботі Ради АУБ, і запропонувала таку практику продовжити. Характеризуючи сучасний стан національної банківської системи, вона наголосила на позитивних результатах щодо ліквідності та стабільності системи. У свою чергу заступник Голови НБУ Олександр Савченко підкреслив, що за наявних умов немає монетарних підстав, які б вели до нарощування інфляційних процесів.

Рада АУБ ухвалила рішення про прийняття до складу АУБ нових членів – ТОВ УКБ “Камбіо” і ТОВ КБ “Фінансові ініціативи”. Таким чином Асоціація поповнилась ще на двох членів.

Банкірами також обговорено питання діяльності Третейського суду АУБ, створення нових спільних з НБУ робочих груп, діяльність банків у сфері фінмоніторингу та фондового ринку.

Окремо обговорено підготовку до зустрічі банківського співтовариства з Президентом України.

Результати роботи Ради АУБ засвідчили високий рівень відповідальності її членів.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ