RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Банкіри ініціюють мораторій на оподаткування доходів громадян від вкладів у банках

31.03.2003

Доходи громадян від зберігання коштів у банках на сучасному етапі розвитку економіки потребують звільнення від оподаткування, оскільки його введення призведе до уповільнення темпів зростання банківських вкладів населення та відтоку залучених коштів фізичних осіб з банківської системи. Так вважають керівництво НБУ, АУБ та інші учасники “круглого столу”, що відбувся 27 березня в рамках підготовки до перших в історії незалежної України парламентських слухань на тему “Фінанси і банківська діяльність: сучасний стан і перспективи розвитку”.

Офіційна назва “круглого столу” – “Запровадження в Україні (в умовах перехідної економіки) податку на доходи фізичних осіб від їх депозитних вкладів – джерело наповнення державного бюджету чи гальмо на шляху внутрішнього інвестора”. З ініціативою про його проведення виступили Національний банк України, Комітет з питань фінансів і банківської діяльності та Асоціація українських банків.

Причина посиленої уваги до згаданої теми – ініціювання податковою адміністрацією, Мінфіном та деякими народними депутатами законопроекту “Про податок з доходів фізичних осіб”, яким передбачено оподаткування доходів, що виплачуються фізичним особам за залученими у них вкладами на депозитних рахунках у розмірі 5% від суми нарахованих процентів.

Участь у “круглому столі” взяли голова НБУ Сергій Тігіпко, його заступник Олександр Шлапак, народні депутати України Сергій Терьохін, Віталій Хомутинник та Сергій Бичков, начальник Головного управління Міністерства фінансів України Петро Андреєв, начальник Головного управління оподаткування фізичних осіб ДПА України Сергій Лєкар, голова Держкомітету з підприємництва Олександра Кужель, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ірина Акімова, голови правлінь комерційних банків Олександр Сорокін (Ексімбанк), Олександр Деркач (Аваль), Юрій Блащук (ВАБанк), Станіслав Аржевітін (Ажіо), заступник голови правління Ощадбанку Тетяна Сисоєва, представники інших комерційних банків та організацій. Вів “круглий стіл” Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Під час “Круглого столу” відбувся відвертий діалог між представниками комерційних банків, НБУ, АУБ, ДПА, Мінфіну, народними депутатами, та науковцями. Представники банківської системи засвідчили свою позицію щодо передчасності та економічної недоцільності введення згаданого податку у найближчі п”ять років. За словами Президента АУБ, сьогодні економіка країни потребує легалізації доходів громадян, виведення їх з “тіні” або повернення до України, залучення через банки до інвестування економіки. Доходи, безумовно, мають оподатковуватись, проте для цього держава має забезпечити відповідний рівень та умови життєдіяльності громадян.

Враховуючи, що переважна більшість вкладів громадян становить незначні суми (пенсійні рахунки, рахунки до запитання тощо), витрати на адміністрування обліку та утримання сум таких податків негативно вплинуть на процентну ставку за депозитами фізичних осіб. А уповільнення темпів росту депозитних вкладів позначиться на зменшенні росту банківських кредитів – джерела інвестицій, - підкреслив під час “круглого столу” голова НБУ Сергій Тігіпко.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 559-31-76, 558-29-36

E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ