RSS
13 Грудень
     
 
Новини АУБ
В НБУ обговорили питання валютного регулювання

07.10.2005

6 жовтня, за участю представників Національного банку України, Асоціації українських банків та комерційних банків, відбулася робоча зустріч з обговорення нових нормативно-правових актів НБУ у сфері валютного регулювання та порядку здійснення інвестицій

Національний банк України у серпні п.р. прийняв низку Постанов щодо валютного регулювання та порядку здійснення інвестицій. Зокрема, це постанови № 280 від 10.08.05р., №281 від 10.08.05 р., №290 від 12.08.05 р., №291 від 12.08.05 р., якими НБУ затвердив Положення про порядок іноземного інвестування, Правила торгівлі іноземною валютою, встановив ліміти відкритої валютної позиції банку та врегулював деякі інші питання валютної сфери.

Після впровадження цих Постанов у дію, комерційні банки звернутися до Асоціації та Національного банку через труднощі практичного застосування окремих норм зазначених документів.

Оскільки питання внесення і повернення іноземних інвестицій, купівлі-продажу валюти на міжбанківському валютному ринку України є надзвичайно важливими не лише для банків, але й для всієї держави, Асоціація українських банків ініціювала проведення робочої наради з  фахівцями НБУ для обговорення проблемних питань у нових Постановах.

6 жовтня 2005 року у Національному банку України відбулася робоча нарада, в якій взяли участь: від Національного банку – директор Юридичного департаменту Пасічник В.В., директор Департаменту валютного регулювання Щербакова О.А., інші працівники департаменту; від Асоціації – Президент АУБ, та представники комерційних банків (Донгорбанк, Зембанк, Каліонбанк, Камбіо, Ощадбанк, Райффайзенбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, УкрСиббанк).

Асоціація українських банків наголосила на своїй позиції, яка полягає у тому, що нормативно-правові акти НБУ мають відповідати діючому законодавству України. А в частині, що стосується порядку здійснення іноземних інвестицій, відповідати Законам України "Про режим іноземного інвестування" та "Про захист іноземних інвестицій на Україні".

Національний банк України взяв один місяць для опрацювання зауважень та пропозицій, що були висловлені учасниками наради до вищезазначених нормативних актів НБУ.

Результатом наради стало досягнення згоди між учасниками щодо спільної мети і єдиного напрямку в діяльності НБУ і банків, та домовленість про співпрацю у вирішення проблемних питань діяльності банківських установ.

 

Управління банківських технологій АУБ

Пошук
НОВИНИ