RSS
21 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ проти збереження радянської форми монополії МВС на ринку охоронних послуг

13.03.2003

Комітетом Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності рекомендовано до прийняття в першому читанні низку законопроектів про внесення змін до законів, що регулюють діяльність банків. Зокрема, зміни валютного регулювання, розкриття банківської таємниці, перевірок банків, безпеки карткового ринку тощо. В обговоренні брали участь представники НБУ, Міністерства фінансів, інших відомств та Асоціації українських банків.
Водночас, як повідомляє Президент АУБ Олександр Сугоняко, Комітетом прийнято документ, що не влаштовує банківську систему. Це законопроект про внесення змін до Закону “Про Національний банк України” (№ 1051-Д) щодо передачі до “спільної компетенції” МВС та НБУ питань захисту інформації, визначення вимог до технічного стану та організації охорони приміщень банків. Це рішення прийнято не зважаючи на аргументовані заперечення як представників НБУ, так і АУБ.

Як вважає Президент АУБ, вже саме поняття “спільна компетенція” –не відповідає вітчизняному законодавству. Запропонована зміна спрямована на узаконення на ринку охоронних послуг монополії МВС, яке фактично посягає й на компетенцію НБУ, зокрема щодо питань інкасації, технічної та фізичної охорони та безпеки інформації.

Конфлікт між банкірами та МВС з цих питань триває не один рік. Його суть: МВС не хоче випускати зі своєї компетенції охорону будь-якої власності, як державної, так і приватної, в той час як самі власники-банкіри хочуть самостійно визначати порядок збереження власності та кому довіряти її охорону – державній чи недержавній структурі. Тепер цей конфлікт мають вирішити народні депутати. Від його вирішення значною мірою залежить те, яким шляхом, неорадянським чи загальноєвропейським, піде розвиток  охорони банківської системи України. Слід додати, згаданої монополії МВС вже немає в жодній демократичній країні колишнього соцтабору. Її скасовано навіть в Росії, де тепер діє добре розвинений конкурентний ринок охоронних послуг.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, Україна – чи не єдина європейська країна, де зберігається радянська форма монополії МВС на ринку охоронних послуг, що не сприяє її розвитку як демократичної правової держави. Закріплення ж такого стану на законодавчому рівні буде суттєвим гальмом на згаданому напрямку.
 
Прес-служба
Асоціації українських банків
Шумило С.В.
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail:
presa@aub.com.ua

 

Пошук
НОВИНИ