RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ заявляє про небезпеку згортання розвитку громадянського суспільства в Україні

00.00.0000

Нова влада, попри правільні заяви і обіцянки на Майдані, на практиці починає процес згортання розвитку громадянського суспільства в Україні, – вважає Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. Одним із прикладів такої тривожної тенденції він назвав останню нараду Юлії Тимошенко з керівниками окремих банків, яка відбулась  нещодавно.

За його словами, обговорення системних проблем, питань змін до законодавства щодо діяльності банків має відбуватись не лише з представниками окремих фінансових груп чи банків, але з системою в цілому, інтереси якої якраз покликана відстоювати Асоціація українських банків як професійне і недержавне об”єднання, до якого входить більшість діючих в Україні комерційних банків.

Банкіри стурбовані, оскільки навіть за старої влади подібні питання вдавалося худо-бідно узгоджувати з усією системою. Згадана ж нарада, вважають в АУБ, проведена кулуарно, у вузькому колі окремих банків, багато з яких залежні від Уряду. До того ж – без узгодження і участі Асоціації, хоча саме АУБ у зверненнях до Прем”єр-міністра раніше обґрунтовувала необхідність її скликання. “Це свідчить про те, що при вирішенні принципових питань розвитку банківської системи Уряд збирається враховувати інтереси лише окремих фінансових груп, а не банківського співтовариства в цілому”, – каже Олександр Сугоняко.

Щодо заяв Юлії Тимошенко про низьке податкове навантаження на українські банки, то Президент АУБ підкреслив, що мінімізація податків – не є злочин ані за європейським, ані за українським законодавством. Це треба знати.

Бажання ж запровадити індикативне оподаткування доходів банків, про що заявила Прем”єр-міністр, є неприпустимим – вважають в АУБ, адже це може призвести до суттєвих бюджетних збитків. Це поставить банки в нерівні конкурентні умови. Податкове навантаження має бути однакове для всіх, а податкове законодавство – прозоре, зрозуміле і спрощене.

До того ж, відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” зміни до податкового законодавства не можуть запроваджуватись раніше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року.

За словами Президента АУБ, порушують Конституцію України і узагальнені заяви щодо ухилення банків від оподаткування без доведення таких обвинувачень в суді. Статтею 62 Конституції України передбачено, що особа вважається невинною, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Якщо в Уряду є претензії до якогось окремого банку, то їх мають доводити в суді, а не виносити на широкий загал, до того ж узагальнюючи і перекладаючи на всю банківську систему. Такі дії є непрофесійні, підривають ділову репутацію банків як інститутів громадської довіри і несуть в собі загрозу як для банківської системи, так і для економіки України, – зазначає Олександр Сугоняко.

Професійні учасники фінансового ринку неодноразово демонстрували свою відкритість і готовність до співпраці з Урядом. Для цього була створена Координаційна рада професійних об”єднань учасників фінансового ринку. Проте останні дії влади свідчать, що у неї дещо інше бачення співпраці з елементами громадянського суспільства.

“Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, інші лідери помаранчевої революції увесь час запевняли, що їх метою є формуванні в Україні громадянського суспільства, важлива роль у чому має належати неурядовим організаціям. Проте на практиці Уряд демонструє ігнорування і зневагу до неурядових професійних об”єднань, що загрожує поверненням до тоталітарних принципів управління в державі. Такі дії Уряду є небезпечними і помилковими”, – вважає Президент АУБ. На його переконання, необхідно від передвиборних обіцянок і декларацій переходити до реальної реалізації програми побудови громадянського суспільства та залучення до цього процесу неурядового сектору.

На переконання Асоціації українських банків, першочергову увагу треба спрямовувати не на створення додаткових фіскальних навантажень, а на забезпечення сприятливих умов розвитку банківської системи на її капіталізацію. Подібні ж дії Уряду – стратегічна помилка, - переконані в АУБ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ