RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ: Про умови входження іноземного капіталу в банківську систему

00.00.0000

Чинне законодавство дає можливість створювати в Україні банки із 100% іноземним капіталом, але з обов’язковою вимогою – це мають бути дочірні банки, що діють у правовому полі України. Якщо ж іноземним банкам буде надане право відкривати філії, які не будуть самостійними юридичними особами, а лише структурними підрозділами цих банків, що керуються у своїй роботі іноземним законодавством, це може порушити створену протягом років незалежності України фінансову систему, яка забезпечувала фінансову безпеку економічного розвитку країни. Про це йдеться у листі Президента Асоціації Олександра Сугоняка до Голові Комітету з питань фінансів і банківської діяльності ВР України Сергія Буряка.

У своєму листі АУБ висловила зауваження до переданого до Верховної ради України законопроекту № 7274 “Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність". Серед іншого в листі відзначається що неконтрольований прихід філій іноземних банків може призвести до перерозподілу на їх користь ринку корпоративних клієнтів та встановлення цими банками контролю над найбільш ефективними сферами діяльності, припинення фінансування конкурентних виробництв, що не відповідає економічним інтересам держави. Постраждають також малий та середній бізнес, підтримка якого, як правило, не входить у сферу інтересів міжнародних банків.

Невизначеність норм законопроекту щодо порядку створення, регулювання, обліку операцій та ліквідації філій іноземних банків значно підвищує ризики клієнтів-резидентів України, створює можливість для відтоку капіталу. Значно простіший – через материнські банки – доступ філій до іноземних кредитних ресурсів створить нерівну конкуренцію на фінансовому ринку України, ставлячи філії в більш вигідні умови порівняно з українськими банками.

Для доопрацювання законопроекту АУБ запропонувала кілька принципових доповнень, основні з яких зводяться до забезпечення єдиного порядку регулювання та нагляду за діяльністю філій іноземних банків та українських банків.

Для забезпечення рівних конкурентних умов АУБ запропонувала доповнити законопроект нормою, згідно з якою іноземні банки набувають права на відкриття своїх філій в Україні лише через 6 місяців після надання Україні суверенного рейтингу “А”.

Зазначена пропозиція відповідає чинним нормам міжнародного права та положенням Додатку щодо фінансових послуг до Генеральної Угоди про торгівлю послугами СОТ. З іншого боку, включення запропонованої умови набуття чинності нормами модифікованого Закону України "Про банки і банківську діяльність" надало б комерційним банкам України час для підготовки до жорсткої конкуренції з філіями іноземних банків.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ