RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Асоціація українських банків святкує 15-річний ювілей

00.00.0000

14 червня в Будинку прийомів Кабінету Міністрів України (за адресою: м. Київ, вул. Шовковична, 1) відбудеться урочистий прийом з нагоди 15-річчя Асоціації українських банків. До участі в заході запрошені перші особи держави, керівництво НБУ, народні депутати, представники посольств і консульств іноземних держав, керівники комерційних банків, представники бізнесу, політичні, культурні та громадські діячі.

15 років тому, у червні 1990-го, розпочала свою професійну діяльність Асоціація українських банків (АУБ), яка є ровесницею незалежності України і яку справедливо вважають одним із паростків розвитку громадянського суспільства в країні.

У кінці 1988 — на початку 1989 років були засновані перші комерційні банки в Україні. Після цього пішов активний процес створення нових банків. Перед новонародженими фінансово-кредитними установами постало питання: як узгоджувати власні дії та захищати себе як систему? Одинадцять комерційних банків зробили перший крок до професійної консолідації — у червні 1990 року зареєстрували власну громадську організацію — Асоціацію українських банків (спочатку вона називалася Асоціація комерційних та кооперативних банків України).

Після 1991 – 1992 рр. пішла нова хвиля створення комерційних банків і Асоціація українських банків досить стрімко почала розвиватися і міцніти. Вона стала одніє з найвпливовіших професійних організацій в Україні. Не перетворилась на клуб за інтересами, а від самого моменту створення почала професійно і системно відстоювати інтереси своїх членів, налагоджувати партнерські стосунки з Верховною Радою, Кабінетом Міністрів, Національним банком України,  Державною податковою адміністрацією, Верховним судом України, іншими державними та недержавними установами та організаціями, комерційними банками.

Зараз до складу АУБ входить 120 діючих в Україні комерційних банків. Також до АУБ входить шість регіональних банківських союзів: Дніпропетровський банківський союз, Харківський банківський союз, Кримський банківський союз, Київський банківський союз, Одеський банківський союз та Асоціація банків Львівщини та низка фінансових установ.

АУБ вирізняється як результативний лобіст, який чесно і прозоро відстоює системні інтереси, лишаючись незалежним від влади. При цьому АУБ не лобіює інтереси окремих чи групи банків. Більше того, Асоціація відстоює інтереси не лише банківського співтовариства, а й усіх ринкових структур, зацікавлених у демократичному, цивілізованому, ринковому розвиткові країни. АУБ, завдяки її незалежності та принциповості, вдалося вийти на такий суспільний рівень, який дає змогу успішно вести конструктивну співпрацю безпосередньо з владою. Асоціація докладає зусиль, аби діалог був постійним, розвивався і міцнів.

АУБ не стоїть на місці, вона розвивається, самовдосконалюється, активно працює на всіх напрямах, які так чи інакше зачіпають інтереси її членів – комерційних банків України. Рушієм успіху АУБ є команда сучасних висококваліфікованих фахівців, які намагаються не залишати поза увагою більшість з аспектів банківської діяльності. Всі вони знають місію АУБ – сприяння розвитку системи українських банків. Знають і чесно на неї працюють. 


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ