RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
НБУ та АУБ: пошук форм поглиблення співпраці

27.02.2003

27 лютого в Асоціації українських банків відбулася робоча зустріч заступника Голови НБУ Олександра Шлапака та директора Генерального департаменту банківського нагляду Вадима Пушкарьова з керівництвом АУБ.

 Головні питання, що розглядались, стосувались нагляду за діяльністю банків та роботи банків щодо запровадження вимог законодавства з боротьби з відмиванням коштів. Зокрема, обговорено питання вимог НБУ до капіталізації банків, спрощення процедур реєстрації та ліцензування банків. Також обговорено подальше спільне опрацювання змін до Інструкції НБУ “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні” та Положень НБУ про порядок формування резервів на відшкодування можливих збитків банків від операцій з цінними паперами, під дебіторську заборгованість та на покриття кредитних ризиків.

Під час обговорення представники АУБ торкнулися питання змін до Закону України “Про банки і банківську діяльність”. Зокрема, обговорено питання необхідності законодавчого визначення порядку перерахунку в ЄВРО капіталу діючих банків, сформованого в гривнях, або визначення вимог до мінімального розміру капіталу в національній валюті; внесення змін щодо виключення з капіталу банків тільки гудвілу, а не загальної суми нематеріальних активів.
У свою чергу Олександр Шлапак та Вадим Пушкарьов висловили розуміння більшості з поставлених питань та запропонували провести низку робочих зустрічей для опрацювання відповідних пропозицій.

У ході зустрічі також обговорено подальшу взаємодію НБУ та АУБ з питання запровадження в дію законодавства щодо боротьби з відмиванням коштів. Зокрема, досягнуто домовленість про включення фахівців АУБ і комерційних банків до робочої групи з підготовки проектів нормативних актів та обов”язкове ознайомлення банків через АУБ з цими проектами.

На думку Олександра Шлапака, НБУ та Асоціація українських банків мають спільно працювати над вирішенням існуючих проблем у банківській діяльності та її нормативного регулювання. Цього вимагають інтереси як держави, так і комерційних банків, – зазначив він.

Як прокоментував результати зустрічі Президент АУБ Олександр Сугоняко, під час обговорення відпрацьовано подальші напрямки співпраці між НБУ та АУБ, визначено пріоритетні питання, що потребують винесення на Парламентські слухання з питань удосконалення банківського законодавства.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail:
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ