RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ обрала нового Голову Комітету з банківської етики

00.00.0000

На засіданні Ради Асоціації українських банків обрано нового Голову Комітету з банківської етики. Ним став Голова Правління АКБ “Реал-банк” (м.Харків) Юрій Шрамко, який заступив на цій посаді Олександра Сорокіна (АКБ “Укрексімбанк”). До складу Комітету входять Віце-президент АУБ та Голови Правлінь банків: Аваль, ВаБанк, Електронбанк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, Реал-банк.

Комітет з банківської етики сформовано за пропозиціями комерційних банків. Головною його метою є сприяння формуванню умов рівного конкурентного середовища. З цією метою до компетенції Комітету передано здійснення аналізу та запобігання фактів порушень банківської етики, безпосередній розгляд справ та прийняття рішень за ними, застосування заходів, що забезпечують оперативний та справедливий розгляд справ.

Серед функцій Комітету, зокрема, передбачається аналіз та запобігання встановленню банками необґрунтовано високих відсотків за банківськими депозитами та занижених процентних ставок за кредитами, встановленню банками занижених (демпінгових) розцінок на комісійні послуги. Також Комітет слідкуватиме за некоректними діями банків та порушенням професійної етики на міжбанківському кредитному та валютному ринках.

На думку банкірів, створення Комітету надасть можливість вести внутрісистемний діалог з впровадження етичних стандартів у банківську діяльність, є свідченням зростання цивілізованості вітчизняної банківської системи, усвідомленням необхідності формування таких етичних стосунків між банками, які сприяли б утвердженню позитивного іміджу та довіри до неї.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ