RSS
13 Грудень
     
 
Новини АУБ
Між податківцями та банкірами підписано угоду про співпрацю

18.02.2003

Між Державною податковою адміністрацією України, Національним банком України, Асоціацією українських банків та Київським банківським союзом підписано угоду про взаємодію і співпрацю. Як прокоментувала цю подію Віце-президент АУБ Антоніна Паламарчук, метою угоди є налагодження партнерських  відносин між  податковими органами та комерційними банками, а також взаємодія при розробці та вдосконаленні нормативної бази.

У заході, окрім Голови ДПАУ Ю. Кравченка, Голови НБУ С. Тігіпка, Голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності С. Буряка, Віце-президента АУБ А. Паламарчук та  Президента КБС Л. Черновецького, також взяли участь керівники провідних українських банків.

Під час зустрічі обговорено проблеми, що турбують вітчизняних банкірів, запропоновано конкретні шляхи їх подолання. Зокрема, Віце-президент Асоціації українських банків Антоніна Паламарчук акцентувала увагу на проблемах зі страховими резервами, оподаткуванням фізичних осіб, податковою заставою, діяльністю СДПІ та податковими роз’ясненнями, що суттєво заважає повноцінному розвитку та діяльності вітчизняної банківської системи. Віце-президент АУБ передала Головам ДПАУ та НБУ звернення, в якому привертається увага до проблем у формуванні банками страхових резервів.

Як зазначено у зверненні: “Предметом непорозуміння між ДПАУ та банками стало податкове роз'яснення, затверджене наказом ДПАУ від 15.07.2002р. №334 (документ, що не має сили нормативно-правового акту!)”. Як пояснила Антоніна Паламарчук, Державна податкова адміністрація, посилаючись на Закон України «Про оподатковування прибутку підприємств», заперечує права банків на формування спеціального страхового резерву під “нестандартну” заборгованість за цінними паперами, що знаходяться у портфелі банку, і як наслідок цього,  заперечує право на збільшення валових витрат банку на суму сформованого резерву у встановлених Законом розмірах. Проте, на відміну від податкового роз”яснення, Комітет Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності 30 жовтня 2002 року дав зовсім протилежне роз”яснення, що підтверджує правомірність дій банків щодо створення таких резервів за рахунок валових витрат. Зважаючи на існуюче прттиріччя, а також розцінюючи згадані тлумачення податківців невиправданими, Асоціація українських банків закликала керівництво ДПАУ відкликати згадане роз”яснення.

У відповідь на зауваження та звернення Голова ДПАУ відзначив актуальність згаданих проблем, наголосивши, що саме заради цього підписується угода між податківцями та банкірами, в рамках якої буде створено робочу групу для їх вирішення.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail:
presa@aub.com.ua

 

Пошук
НОВИНИ