RSS
19 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ за вдосконалення комерційного права

28.02.2003

Асоціацію українських банків укладено угоду про співробітництво та координацію дій з Центром комерційного права. Як прокоментував цю подію Президент АУБ Олександр Сугоняко, наші організації мають спільну базову мету – покращення правового середовища для бізнесу. Банки зацікавлені, аби збільшилась кількість кредитоспроможних підприємств. Проте сьогодні майже половина українських підприємств не може кредитуватися в банках через низьку платоспроможність.

За словами директора Центру комерційного права (ЦКП) Валентини Данішевської, ця угода спрямована на створення умов для розвитку підприємництва, ринку капіталу та захисту прав кредиторів, в тому числі для функціонування єдиного реєстру юридичних осіб, інформаційної системи про учасників комерційних відносин, їх платоспроможність.

У рамках укладеної угоди, ЦКП, який працює за проектом Компанії Deloitte Touche Tohmatsu, підтримуваного Агентством уряду США з міжнародного розвитку (USAID), займатиметься створенням кредитного бюро, рейтингового агентства та інформаційної бази про платоспроможність позичальників. Як повідомив під час церемонії підписання угоди представник USAID п.Рік Гьорлі, метою проекту є вдосконалення українського законодавства у сфері комерційного права, здійснення підтримки та заохочення бізнесу й інвестицій.
Окрім згаданого, АУБ та ЦКП працюватимуть над вдосконаленням законодавства та нормативної бази про заставу, банкрутство, іпотеку, фінансовий лізинг тощо.

Для цього вони здійснюватимуть моніторинг проходження зазначених документів у Верховній Раді, Кабміні, Адміністрації Президента, Нацбанку та інших органах державної влади, надаватимуть взаємну допомогу при підготовці та втіленні у життя згаданих законопроектів.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, робота в згаданих напрямках є дуже важливою і в плані підготовки до парламентських слухань з правових проблем розвитку банківських послуг,  а  об”єднання фахового потенціалу працівників АУБ та професійних юристів ЦКП, що спеціалізуються на розробці відповідних законопроектів, забезпечить їх високу якість.


Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 558-29-36, 559-31-76
E-mail:
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ