RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ: Другого різкого підвищення курсу гривні бути не може...

00.00.0000

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко висловив занепокоєння з приводу того, як економічний блок нової влади діє стосовно валютного курсу.

“Будь-які різкі зміни на будь-якому ринку: фінансовому, ринку зерна, нафтопереробних продуктів завжди є дестабілізаційними для економіки. Тобто зміни мають бути поступовими, еволюційними і прогнозованими, – каже Президент АУБ. – Зараз маємо різке укріплення гривні. Природно, що це дестабілізація і для експортерів, і для вкладників, і для банківської системи, і для серйозного потенційного інвестора”.

За словами Олександра Сугоняка, валютний курс – це один з інструментів в наборі влади для того щоби сприяти збільшенню виробництва товарів і тримати ціни. І якщо намагатись за рахунок різкого укріплення гривні вирішувати тему інфляції, то це помилка. Існує межа, за якою укріплення гривні може призвести до інфляційних процесів. Це може трапитись при відповідній ситуації в Україні. І ніхто не знає і не гарантує, як вона може складатися на майбутнє. Це як доза ліків: мала доза заспокоює, а надмірна – збуджує. Є оптимум застосування. Так само і з валютним курсом, – каже Президент АУБ.

Коментуючи нинішню ситуацію, Президент АУБ відзначив, що люди мудро повели себе восени минулого року, не кинувшись забирати гроші з банків та скуповувати валюту. Він висловив впевненість, що тепер тим більше ми матимемо мудру поведінку вкладника. “Маю надію, що надалі мудрими будуть не лише вкладники, але й влада”, – зауважив Олександр Сугоняко.

Він наголосив: “Ще восени минулого року я говорив: “Люди добрі, не хапайте доларів! Будете мати проблеми у квітні”. Зараз я теж говорю, що будь-які різкі рухи є небажаними з точки зору віддаленої перспективи... Другого такого різкого підвищення курсу гривні не буде. В противному разі – це кричущий непрофесіоналізм. А ще з іншого боку, це вже буде політична помилка. Адже це серйозно зачіпає інтереси мільйонів вкладників”.

В АУБ переконані, що причин для різких дій вкладників нема. “Те що відбулось, те відбулось. І винні мають нести відповідальність. Але влаштовувати зараз шарпанину з депозитами не варто. Це не осінь-зима минулого року. У нас є влада, якій є підстави довіряти”, – кажуть в Асоціації українських банків.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ