RSS
17 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Відбулася зустріч банкірів з міністром фінансів

00.00.0000

18 квітня 2005 року відбулася зустріч представників комерційних банків, НБУ та АУБ з Міністром фінансів України Віктором Пинзеником.

В зустрічі взяли участь: голови правлінь комерційних банків, переший заступник Голови НБУ Анатолій Шаповалов, Президент АУБ Олександр Сугоняко, Президент КБС Леонід Черновецький, відповідальні працівники АУБ.

На нараді було розглянуто питання впровадження завдань, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям”, спрямованих на творення надійних та прозорих ринків фінансових послуг як основного джерела внутрішніх інвестиційних ресурсів, створення умов для ефективної мобілізації і розміщення фінансових ресурсів учасникам ринків з урахуванням інтересів кожного окремого громадянина та суспільства в цілому, сприяння розширенню безготівкових розрахунків та ефективного управління бюджетними коштами.

Відбулася конструктивна розмова чільного представника влади з банківською громадськістю. Міністр розповів учасникам наради про завдання і перспективи розвитку фінансового ринку у зв’язку із прийняттям і виконанням державного бюджету країни.

Міністр відзначив, що збільшені доходи громадян підуть в економіку, наприклад, через фінансування капітального будівництва. „Це чудовий сигнал, з якими сегментами ринку треба працювати, - підкреслив Віктор ПИНЗЕНИК, - Політика Уряду полягає в тому, щоб такі сигнали були постійними. Уряд дає орієнтири банкам, куди необхідно вкладати гроші”. Віктор ПИНЗЕНИК повідомив, що в новому Бюджеті Уряд планує, зокрема, здешевлювати кредитування у вугільному секторі, здешевлювати кредити селу.

Асоціація українських банків рекомендує знайомитись з веб-сайтом Міністерства фінансів (www.minfin.gov.ua), на якому детально викладена інформація з цього питання.

На зустрічі виступили: п. Дубілет О.В. – Голова Правління АКБ “Приватбанк”, п. Тимонькін Б.В. – Голова Правління АКБ “Укрсоцбанк”, п. Шаповалов А.В. – перший заступник Голови НБУ, п. Чернівецький Л.М. – Президент КБС, п.Чемерис Є.С. – заступник Голови КБ “Каліон-банк”, п. Сугоняко О.А. Президент АУБ.

В своєму виступі Президент АУБ п.Сугоняко О.А. зупинився на наступних питаннях:

 1. Новий Уряд України не здійснює роботу з роз’яснення суспільству своєї політики. Тому його дії сприймаються громадськістю неадекватно, а іноді і в спотвореному вигляді через роботу “дружніх” владі ЗМІ. Необхідно більш тісне і відкрите спілкування влади з народом. Згадайте, що робив П.Ерхард в Німеччині в 1948 році – він спілкувався з народом.
 2. АУБ вітає ідею Мінфіну щодо проведення тендерів на виконання банками зарплатних проектів бюджетних установ.
  З метою недопущення зловживань і корупції запропонував включити до складу комісії з відпрацювання умов конкурсу представників АУБ як інститут, що керується принципами.
 3. ДСО при МВС є найбільшою господарською структурою, в якій практично зливаються бізнес і влада. Треба ліквідувати монополію ДСО на володіння зброєю. Просив Мінфін підтримати у ВРУ законопроект № 3223, яким передбачається надання банкам право на озброєну охорону майна та коштів. З діючим вітчизняним законодавством про зброю Україну в Європу ніхто не пустить.
 4. Проблема масових електронних платежів. Понад 42 млрд. грн.. грошей знаходиться поза банками і завдання полягає в тому, щоб зменшити частку готівки в грошовому обігу. Лінія Мінфіну на збільшення безготівкових розрахунків банківською системою підтримується. Президент АУБ нагадав, що є державна програма НСМЕП, яка розроблена за ініціативою НБУ і потребує виконання. Він звернувся до Міністра фінансів про підтримку і сприяння реалізації цієї програми Урядом.
 5. Капіталізація банківської системи. Капітал банку по суті є тим показником, що регламентує нарощення обсягів активних операцій банку для задоволення потреб економіки та обмежує ризики діяльності із залученими коштами. Резерви сприяння капіталізації банків за рахунок удосконалення нормативної бази НБУ уже практично вичерпані. Тому це питання набуває загальнодержавного значення і потребує урядового розуміння і підтримки.
  Вирішенню цієї проблеми сприяло б:
  - законодавче врегулювання питання легалізації капіталу;
  - звільнення (часткове) від оподаткування інвестицій в банківський сектор;
  - спрощення процедури реєстрації збільшення статутного капіталу банків;
  - захист прав акціонерів міноритаріїв та збільшення їх долі в статутному капіталі банків;
  - підвищення прибутковості банківської діяльності;
  - запуск ринку капіталу та ринку цінних паперів.
 6. Про філії іноземних банків. В Україні немає ніяких законодавчих та нормативних обмежень щодо відкриття банків з іноземних капіталом. Зараз на українському ринку працює 10 банків із 100% іноземним капіталом і понад 30 банків, в складі статутного фонду яких бере участь іноземний капітал.

Ми виступаємо проти необмеженого відкриття філій іноземних банків, оскільки їх діяльність на українському фінансовому ринку не підпадає під діючі вимоги регулювання банківської діяльності, вони будуть діяти в нерівних конкурентних умовах в порівнянні з українськими банками. В Україні невизначений механізм реалізації захисту інтересів вітчизняних вкладників та інвесторів в банках-нерезидентах.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ