RSS
22 Січень
     
 
Новини АУБ
АУБ відстоює права платників податків

00.00.0000

Асоціація українських банків, підтримуючи Програму діяльності КМУ в частині запровадження та підтримки в українському суспільстві принципів верховенства права, звернулася до Уряду з приводу ситуації, у яку потрапили платники податку на прибуток у зв’язку із прийняттям Закону  України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» (далі Закон №2505), яким внесені зміни до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Прикінцевими положеннями вищезгаданого Закону визначено, що Закон № 2505 набирає чинності з дня опублікування, а «норми цього Закону щодо оподаткування прибутку підприємств поширюються на результати господарсько-фінансової діяльності платника податку за наслідками податкового періоду, на який припадає дата набрання чинності цим Законом».
Закон України № 2505 був опублікований в газеті «Урядовий кур’єр» 31 березня 2005 р., чим автоматично було поширено дію усіх змін, внесених цим законом до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", на податкові взаємовідносини, починаючи з 1 січня 2005 року.
Як відзначає Віце-президент Асоціації п.Паламарчук А.Б., це є порушенням статті 58 Конституції України, якою визначено, що «Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи».
В Асоціації українських банків вважають, що в країні, яка будує правову Державу, є неприпустимим внесення змін до податкового законодавства (які погіршують умови діяльності суб’єктів підприємницької діяльності) в останній день податкового періоду з розповсюдженням їх дії з початку податкового періоду.
Також Антоніна Паламарчук звертає увагу на те, що відповідальність за правильність нарахування та сплату податків і зборів несуть платники податку, які навіть не встигли ознайомитись з вищенаведеними змінами у податковому періоді.
З метою недопущення порушення норм Конституції України Асоціація звернулась до Уряду з проханням доручити відповідним міністерствам надати юридично обґрунтоване роз’яснення  про застосування змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», внесених Законом № 2505, з 1 квітня 2005 року.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ