RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
ЗМІ – банки: пошук оптимізації стосунків у контексті суспільної відповідальності сторін

31.03.2005

«ЗМІ – банки: пошук оптимізації стосунків у контексті суспільної відповідальності сторін» - така тема «круглого столу», який відбувся в АУБ. З ініціативою про його проведення виступили Асоціація українських банків, Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, Комітет з питань свободи слова та інформації.

Участь у “круглому столі” взяли народні депутати України Сергій Кіроянц та Сергій Правденко, голови правлінь комерційних банків Сергій Мещеряк (Укрінбанк), Юрій Яременко (АКБ “Старокиївський”), Артур Криклій (Інтербанк), Леонід Мілевський (Укрпрофбанк), Президент АУБ Олександр Сугоняко, Віце-президент АУБ Антоніна Паламарчук, Голова Незалежної Асоціації телерадіомовників, член Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення Тетяна Лебедєва, Голова Ліги економічних журналістів Геннадій Гармаш, директор ГО „Телекритика” Галина Усатенко, редактори і журналісти економічних ЗМІ Ігор Каневський (Бізнес), Юрій Лацис (Экономические Известия), Дмитро Кошовий (Інтерфакс-Україна) та інші.

Під час “круглого столу” відбувся відвертий діалог між представниками комерційних банків, ЗМІ, громадських організацій та народними депутами. Учасниками було сформульовано ключові проблеми у взаємовідносинах між банками і ЗМІ, обговорено існуючі проблеми, показано особливість інформування через ЗМІ про стан окремих банків і банківської системи для суспільства.

Представники банків на конкретних прикладах показали негативний вплив влади на стосунки банківської системи і ЗМІ та поширення через ЗМІ неякісної, упередженої або недостовірної інформації про них, наголосили на відповідальності сторін за поширення такої інформації, протиправності та неприпустимості подібних дій.

В ході обговорення учасники відзначили корисність проведення “круглих столів” за участю банків та ЗМІ з метою накреслення шляхів покращення системи їх взаємодії та співпраці, вироблення принципів інформування суспільства про фінансовий стан окремого банку і системи в цілому з урахуванням специфіки їх діяльності. За пропозицією представників банків практику проведення таких “круглих столів” буде продовжено.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, необхідно виробити принципи інформування. Зараз про банк дозволено говорити будь що. Наслідок – шкода не тільки банку, але національній банківській системі, клієнтам банків, суспільству і державі в цілому. Особливість діяльності банків полягає в тому, що достатньо через ЗМІ суспільству підкинути незначну порцію неякісної, упередженої чи недостовірної інформації про їх діяльність, як це одразу загрожує стабільності цілої банківської системи та економіки країни.

Штучне нагнітання паніки та спроби підірвати довіру до банків – це злочин, який має негативні наслідки перш за все для суспільства, держави. Будь-яка банківська система опиниться неліквідною, якщо одночасно до банків прийдуть всі клієнти за своїми вкладами. Які це матиме наслідки для держави здогадатись не важко. Відповідальність тут ключове поняття. ЗМІ, влада, банки несуть рівну відповідальність перед суспільством за поширення недостовірної інформації про стан окремих банків та банківської системи в цілому. А отже всі три сторони мають однаково шукати шляхи оптимізації стосунків саме в контексті суспільної відповідальності.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ