RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
В АУБ вважають, що окремі зміни до Держбюджету можуть призвести до підвищення ризикованості банківської діяльності

00.00.0000

Асоціація українських банків підтримує цілі Уряду щодо підвищення добробуту населення України та розвитку економіки. Проте в окремих аспектах економічної політики АУБ має інші погляди. Як відзначив  Президент АУБ Олександр Сугоняко, зміни в законодавстві, які пропонує Уряд, повинні враховувати стан економіки, та можливі наслідки цих змін на розвиток економіки. Запропоновані зміни до Державного бюджету України на 2005 рік в частині зниження нормативу створення банками розміру страхових резервів з 20 до 10% від суми боргових вимог, на переконання Президента Асоціації, тягнуть за собою підвищення ризикованості банківської діяльності.

Асоціація направила свої зауваження до проекту змін до Державного бюджету України на 2005 рік до Комітету з питань фінансів і банківської діяльності та бюджетного Комітету ВР України. На жаль, вони не були сприйняті Урядом.

Фахівці АУБ наголошують, що створення банками резервів під кредитну заборгованість з віднесенням їх на валові витрати є міжнародною практикою, яка спрямована на зниження ризикованості банківської діяльності для суспільства і не є якоюсь пільгою з боку держави банкам. 

Законом "Про оподаткування прибутку підприємств" (ст.5 п.5.2.8.) право віднесення безнадійної заборгованості на валові витрати надано усім суб’єктам господарювання. Для банків, які працюють із залученими у суспільства коштами, це право реалізується із врахуванням особливості їх діяльності через створення банками страхових резервів.

Створення банками страхових резервів і їх розмір є функцією від платоспроможності підприємств-позичальників банків та стану економіки.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, у більшості  банків  страхові резерви не перевищують 10% від кредитного портфеля і внесені Урядом зміни в податкове законодавство не вплинуть на додаткові надходження до бюджету. Разом з тим, ці зміни вплинуть саме на ті банки, у яких може погіршитись стан кредитного портфеля і саме їм потрібно, виходячи з банківської практики, вимог Базельського комітету, забезпечити обов’язкове створення резервів з метою підтримання ліквідності банків та захисту прав його клієнтів та вкладників. Зміни до законодавства, проведені Урядом, несуть загрозу не стільки для банків, скільки для суспільства. З цього питання діалогу між владою і банками не відбулось. Влада поки що не чує, – кажуть в АУБ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ