RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ вважає, що проект змін до Держбюджету України на 2005 рік потребує доопрацювання

00.00.0000

Асоціація українських банків підтримує дії Уряду, спрямовані на підвищення добробуту населення України та розвиток економіки.

АУБ направила свої зауваження до проекту змін до Державного бюджету України на 2005 рік до Комітету з питань фінансів і банківської діяльності та бюджетного Комітету ВР України.

Віце-президент Асоціації українських банків п. Паламарчук А.Б. та начальник Управління з питань оподаткування п.Забарило Л.Б. взяли участь 22.03.05 в засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності по розгляду проекту змін до Державного бюджету на 2005 рік.

Асоціація вважає, що запропоновані вищезгаданим законопроектом зміни до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в частині зниження нормативу створення банками розміру страхових резервів з 20 до 10% від суми боргових вимог тягнуть за собою підвищення ризиковості банківської діяльності та зниження захищеності коштів, розміщених на банківських рахунках.

Створення банками резервів під кредиторську заборгованість з віднесенням їх на валові витрати є міжнародною практикою, яка спрямована на зниження ризиковості банківської діяльності з метою повернення банками заборгованих коштів.

Законом "Про оподаткування прибутку підприємств" (ст.5 п.5.2.8.) право віднесення безнадійної заборгованості на валові витрати надано усім суб’єктам господарювання. Для банків, які працюють із залученими коштами, це право реалізується із врахуванням особливості їх діяльності через створення страхових резервів.

Асоціація вважає, що на банки не може бути розповсюджена запропонована у законопроекті норма, яка передбачає окреме визначення податку на прибуток від кожного виду діяльності, що підлягає патентуванню. Банки отримують патенти на кожен обмінний пункт валюти, але ведення окремого податкового обліку тільки по обмінним операціям для банків є недоцільним.

Крім того, Асоціація заперечує проти розширення прав податкових органів на проведення позапланових виїзних перевірок та відповідного звуження діючих прав і свобод суб’єктів господарювання через внесення вищезгаданим законопроектом змін до Закону України “Про Державну податкову службу України”. Також АУБ вважає неправомірним звуження обсягу існуючих прав суб’єктів господарювання щодо розпорядження коштами на власному рахунку через внесення змін до Цивільного Кодексу України.

В цілому позиція АУБ щодо проекту змін до Державному бюджету України на 2005 р. полягає в тому, що даний законопроект необхідно доопрацювати із залученням фахівців з різних галузей економіки, що сприятиме підвищенню якості законодавчих змін.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ