RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ поглиблює співпрацю з Американською торгівельною палатою

00.00.0000

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко на запрошення Американської торгівельної палати в Україні зустрівся з її членами та учасниками Банківського комітету Палати. У діловій зустрічі взяли участь Президент Американської торгівельної палати в Україні пан Хорхе Зукоскі, заступник Директора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні пан Пітер Стреддер та представники компаній – членів Американської торгівельної палати в Україні. Також у зустрічі взяли участь член Ради АУБ, Голова Правління “Міжнародного іпотечного банку” пан Юрій Блащук та Голова Правління “Каліон банк – Україна” пан Жак Муньє.

В ході зустрічі Президент АУБ ознайомив присутніх з місією і цілями Асоціації, етапами її розвитку та діяльністю за 15 років, відповів на запитання.

Виступаючи перед членами Американської торгівельної палати Олександр Сугоняко наголосив, що за нових суспільно-політичних умов Асоціація і банки ставлять перед собою за мету вихід на якісно новий рівень, який відповідав би європейським стандартам,, змінивши стратегію виживання на стратегію розвитку і стабільності.

За його словами, попередня політична епоха характеризувалася невизначеністю національної стратегії, багатовекторністю, непрозорістю. Дуже важко було банкам розробляти довгострокові плани. Тепер пріоритети економічної і зовнішньої політики більш чітко визначені.

Наголошуючи на необхідності поглиблення зв’язків з міжнародними фінансовими інституціями та інвесторами, приведення українського банківського законодавства у відповідність з європейським, Президент АУБ виділив декілька принципових моментів: а) забезпечення відкритості банків для суспільства, легалізація капіталів, детінізація економіки; б) приведення суто банківських інструментів нагляду і регулювання  до європейських стандартів та перехід банків на Міжнародну фінансову звітність; в) участь іноземного капіталу в капіталі української банківської системи.

Зупиняючись на останньому питанні, Олександр Сугоняко відзначив: “Ми не проти приходу іноземних банків на ринок України, але ми за те, щоб цей процес був регульованим. Безумовно, йдучи в ЄС ми змушені приймати і відповідні правила гри. Ми будемо відкриті, але й свої національні інтереси будемо захищати на основі спільних  принципів і цінностей. Зокрема рівних умов конкуренції”. Разом з тим він наголосив, що немає сенсу сьогодні західним країнам настоювати на негайному допущенні філій іноземних банків в Україну. “Потрібно запитати західні банки, чи хочуть вони йти при такій ринковій інфраструктурі і таких інституціональних умовах, які склались в Україні, заходити і працювати на повну потужність. Очевидно, що тему відкриття в Україні філій іноземних банків можна відкласти років на 3-4. Тому це не може бути особливим предметом обговорення при вступі до СОТ”, – наголосив Президент АУБ.

Обговорюючи ситуацію в Україні, Президент АУБ відзначив, що у найближчі два роки матиме місце стрімке зростання попиту економіки на банківські послуги. “Ми передбачаємо, що це може бути у 2 – 2,5 разів більше. Буде зростати попит економіки на інвестиційні ресурси. Частину можна залучити на вітчизняному ринку, а за частиною необхідно йти на міжнародні фінансові ринки. Тут перед АУБ постають великі завдання щодо активізації міжнародної співпраці, представлення української банківської системи у Європі, сприяння залученню інвестицій”.

Президент АУБ висловив зацікавленість, щоб Американська Торгова Палата, як потужний учасник міжнародних фінансових ринків, була серед тих партнерів, які сприятимуть українським банкам у виході на такі ринки.

“Розпочата між АУБ та Американською Торговою Палатою співпраця виявилась досить плідною. Це є наш позитивний актив на майбутнє, який необхідно нарощувати”. Олександр Сугоняко запропонував підписати угоду про співпрацю між обома сторонами з метою налагодження контактів між діловими колами України, Америки та Європи, сприяння у прискоренні залучення інвестицій в Україну, виявлення та ранжування проблем, пошук їх швидкого розв’язання. Він наголосив на необхідності вироблення спільного плану дій, запропонував провести “круглий стіл”, інші заходи.

Члени Американської торгівельної палати в Україні високо оцінили роль АУБ у створенні нормативно-правового середовища для банківської діяльності в Україні, її принципову позицію та прозору діяльність.

Дякуючи за участь у зустрічі Президент Американської торгівельної палати в Україні пан Хорхе Зукоскі також наголосив на необхідності поглиблення співпраці з АУБ, підтримавши ідею проведення спільних заходів.

На завершення зустрічі Юрій Блащук повідомив присутнім, що Міжнародний іпотечний банк, Головою Правління якого віднедавна він є, подає заяву на вступ до Асоціації українських банків та Американської торгівельної палати в Україні, що також є одним з кроків до поглиблення співпраці між сторонами.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ