RSS
21 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Банкіри готуються до чергового ХІІ-го З’їзду та відзначення 15-річного ювілею АУБ

00.00.0000

Черговий ХІІ-й З”їзд Асоціації українських банків буде проведено на день банкіра - 20 травня 2005 року. Таке рішення прийняла Рада АУБ. 

На черговому З”їзді АУБ буде підведено підсумки діяльності банківської системи у 2004 р., затверджено основні напрямки розвитку банківської системи на 2005 – 2006 рр. і стратегію діяльності АУБ на цей період.

Як відзначив Олександр Сугоняко, Асоціація українських банків та система в цілому за нових суспільно-політичних умов мають виробити стратегію виходу на якісно новий рівень, який відповідав би європейським стандартам, змінивши стратегію виживання на стратегію розвитку і стабільності.

Особливістю цього З”їзду буде те, що він носитиме ювілейний характер – АУБ виконується 15 років.

Цей п”ятнадцятирічний життєвий шлях Асоціації українських банків був досить складним, випробувальним і, разом з тим, успішним.

У кінці 1988 — на початку 1989 років були засновані перші комерційні банки в Україні. Після цього пішов активний процес створення нових банків. Перед новонародженими кредитними установами постало питання: як узгоджувати власні дії та захищати себе як систему? Одинадцять комерційних банків зробили перший крок до професійної консолідації — у червні 1990 року зареєстрували власну громадську організацію — Асоціацію українських банків (спочатку вона називалася Асоціація комерційних та кооперативних банків України).

Після 1991 – 1992 рр. пішла нова хвиля створення комерційних банків і Асоціація українських банків (АУБ) досить стрімко почала розвиватися і міцніти. Вона стала одніє з найвпливовіших професійних організацій в Україні. Не перетворилась на клуб за інтересами, а від самого моменту створення почала професійно і системно відстоювати інтереси своїх членів, налагоджувати партнерські стосунки з Верховною Радою, Кабінетом Міністрів, Національним банком України,  Державною податковою адміністрацією, Верховним судом України, іншими державними та недержавними установами та організаціями, комерційними банками.

Зараз до складу АУБ входить 120 діючих в Україні комерційних банків. Також до АУБ входить шість регіональних банківських союзів: Дніпропетровський банківський союз, Харківський банківський союз, Кримський банківський союз, Київський банківський союз, Одеський банківський союз та Асоціація банків Львівщини та низка фінансових установ.

АУБ вирізняється як результативний лобіст, який чесно і прозоро відстоює системні інтереси, лишаючись незалежним від влади. При цьому АУБ не лобіює інтереси окремих чи групи банків. Більше того, Асоціація відстоює інтереси не лише банківського співтовариства, а й усіх ринкових структур, зацікавлених у демократичному, цивілізованому, ринковому розвиткові країни. АУБ, завдяки її незалежності та принциповості, вдалося вийти на такий суспільний рівень, який дає змогу успішно вести конструктивну співпрацю безпосередньо з владою. Асоціація докладає зусиль, аби діалог був постійним, розвивався і міцнів.

АУБ не стоїть на місці, вона розвивається, самовдосконалюється, активно працює на всіх напрямах, які так чи інакше зачіпають інтереси її членів – комерційних банків України. Рушієм успіху АУБ є команда сучасних висококваліфікованих фахівців, які намагаються не залишати поза увагою більшість з аспектів банківської діяльності. Всі вони знають місію АУБ – сприяння розвитку системи українських банків. Знають і чесно на неї працюють. 


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ