RSS
13 Грудень
     
 
Новини АУБ
21 січня відбудеться засідання Ради АУБ

00.00.0000

21 січня у приміщенні Асоціації українських банків відбудеться засідання Ради АУБ.  У засіданні, присвяченому пріоритетам діяльності банківської системи країни та Асоціації українських банків у нових політико-економічних умовах, планується участь Голови НБУ Володимира Стельмаха та Голови Комітету ВР України з питань фінансів і банківської діяльності Сергія Буряка.

Як зазначив Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко: “Банківській системі вдалося зберегти стабільність у кризових умовах листопада-грудня 2004 р. та зробити висновки стосовно необхідного законодавчого та нормативного захисту банків в кризових умовах. Зараз, на наш погляд, системі важливо сформувати своє бачення проекту її майбутнього, щоб успішно його відстоювати у відносинах з Верховною Радою, Кабінетом Міністрів і Адміністрацією Президента України”.

На засіданні Ради АУБ також заплановано обговорення важливих питань залучення іноземних інвестицій та відкриття філій іноземних банків, залучення вкладів населення та питання щодо переведення банків у розряд ощадних банків. Великої важливості набувають також і інші питання, які неможливо залишити без уваги. Це проблема капіталізації комерційних банків, кредитування, іпотеки, попиту на банківські продукти тощо.

Окремі пункти порядку денного – проведення З’їзду АУБ та відзначення 15-річчя АУБ; затвердження Положення “Про Комітет з банківської етики”; проведення “круглого столу” “Роль ЗМІ у забезпеченні стабільної діяльності банківської системи”; затвердження галузевої програми ліцензування програмних продуктів Microsoft та обговорення тексту Угоди банків-учасників Програми.

За словами Олександра Сугоняка: “Президент України В. Ющенко серед інших соціальних пріоритетів виділив, наприклад, і такі:

  • створити 5 млн. нових робочих місць;
  • залучити в економіку у 10 разів більше інвестицій ніж зараз;
  • зменшити ставки кредитування, зробити доступними кредити для будівництва або купівлі житла молодих сімей;
  • подвоїти за 5 років продуктивність сільського господарства.

Ці пріоритети освячені волею українських виборців. І банківська система має дати відповідь, що вона має зробити, аби реалізувати поставлені задачі.

На наш погляд, в цей час важливо зазирнути вперед. Найближчим часом буде сформовано новий уряд, який буде розробляти Програму економічного розвитку країни.  Нам потрібно було б своєчасно підготувати  пропозиції з питань банківської діяльності, які б відповідали загальнонаціональній стратегії”.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ