RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Оподатковувати доходи від вкладів у банках не будуть

00.00.0000

Прийняття Верховною Радою законопроекту про продовження мораторію на оподаткування доходів громадян від депозитних вкладів у банках є знаковим, – вважає Президент  Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. На його переконання, цей крок посилить довіру суспільства не тільки до банківської системи, але й до українських владних інституцій. Але головне, вважає Президент АУБ, це створює сприятливі умови для активного вкладання населенням своїх заощаджень на депозитні рахунки в банках та виведення коштів з тіні.

“Національний банк України та Асоціація українських банків відстояли інтереси вкладників. Оподатковувати доходи громадян від депозитних вкладів у банках з 1 січня 2005 року не будуть, а тому люди можуть і будуть більш активно вкладати свої кошти на депозитні рахунки”, – каже  Олександр Сугоняко.

Прийнятий сьогодні конституційною більшістю законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” (поданий членами профільного Комітету – народними депутатами Буряком С.В., Цушко В.Д., Капустіним В.В., Терьохіним С.А., Осикою С.Г. та Хомутинником В.Д.) звільняє від оподаткування процентні доходи фізичних осіб, отримані за банківськими вкладами (депозитами) та ощадними сертифікатами до 1 січня 2010 року.

“Економіка країни, – кажуть в АУБ, – потребує залучення коштів населення на вклади у банках з метою нарощення ресурсної бази кредитування. Це той національний ресурс, залучення якого надасть можливість кредитувати економіку за рахунок власних внутрішніх джерел, а не платити дорогою ціною за іноземні ресурси».

“Є ще один фактор – моральний. Влада несе відповідальність за ті втрати, які понесли вкладники України. І через ситуацію в Ощадбанку в 1991 р., і через інфляцію 1992-94 рр. Сьогоднішнє рішення – сигнал того, що влада починає усвідомлювати свою відповідальність перед громадянами. А це не залишиться без відповідної позитивної реакції з боку суспільства”, – переконаний Президент АУБ.

Як відзначив Олександр Сугоняко: “Асоціація українських банків вітає рішення українських парламентарів, спрямоване на захист та забезпечення національно-економічних інтересів як держави, так і громадян, вкладників. Той факт, що за законопроект проголосувала конституційна більшість депутатів (“за” – 312 голосів) – є очевидною демонстрацією їх державної зрілості та консолідації, що дає всі підстави говорити і про позитивний процес політичної стабілізації в країні”.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ