RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Голова Верховної Ради прийняв Президента АУБ

14.12.2004

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прийняв Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко.

Під час зустрічі Президент АУБ відзначив, що Верховна Рада у визначний період історії України опинилася на висоті тих завдань, які поставлені часом. За його словами, прийняті рішення дозволили вийти із тупикового стану політичного протистояння в суспільстві.

Прийняття пакету законів і їх підписання Олександр Сугоняко охарактеризував як позитивний сигнал, який вже зіграв свою роль у суттєвому зменшенні ризиків для вкладників і клієнтів як банківської системи, так і суб”єктів господарювання щодо економічних перспектив.

Олександр Сугоняко поінформував пана Литвина про вжиті за останній час заходи НБУ і АУБ, спрямовані на недопущення поширення політичної кризи на економіку і фінанси держави.

Було підкреслено професійні та оперативні дії НБУ і моральну підтримку цих дій з боку вкладників – громадян України. Внаслідок вжитих заходів у державі не було допущено паніки. Відбулася деяка зміна структури вкладів в бік збільшення валютних вкладів. Зокрема, якщо по гривні спостерігався відтік вкладів на 2,7 млрд., то по долару навпаки відбувся приток – на півмільярда.

Як відзначив Президент АУБ, ми маємо низько вклонитися перед 12,5 млн. українських вкладників, які проявили витримку і засвідчили глибоку довіру до банківської системи та її дій.

Під час обговорення було наголошено на необхідності закріплення за НБУ в законодавчому порядку права на оперативне вжиття заходів (на випадок кризових ситуацій) для збереження банківської інфраструктури (зокрема в частині здійснення платежів, тимчасового обмеження відтоку вкладів, розширення повноважень НБУ щодо збереження банківської інфраструктури країни тощо).

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин поінформував про план роботи парламенту на найближчий час, наголосивши, що головна увага буде спрямована на прийняття до кінця року бюджету та пов”язаного із ним пакету інших важливих документів. Він також висловив сподівання, що інаугурація нового Президента України буде проведена ще в цьому році.

Пан Литвин також акцентував увагу на необхідності прискорення інтелектуальної розробки шляхів розвитку України, відзначивши в цьому важливе місце і фінансово-банківської системи держави.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ