RSS
24 Вересень
     
 
Новини АУБ
Шановні громадяни, клієнти та вкладники банків!

09.12.2004

Внаслідок масової фальсифікації виборів у другому турі голосування 21 листопада цього року в нашій країні виникла політична криза, загострення якої викликало у суспільстві тривогу за приватні кошти та їх збереження.

Чутки та безвідповідальні заяви вищих посадових осіб держави викликали серед громадян та бізнесових кіл побоювання за гроші, які функціонують у банківській системі. Тому Національним банком були вжиті адекватні заходи для збереження стабільності та ліквідності комерційних банків України. Ми були і є впевнені, що підстав для економічної кризи немає.

Підтвердження такої впевненості базується не тільки на власній оцінці ситуації в економіці та фінансовій сфері нашої країни, але й на заявах та намірах провідних зарубіжних експертів. Так, наприклад, всесвітньо відома міжнародна рейтингова агенція Fitch 2 грудня цього року заявила, що поки не вбачає підстав для перегляду інвестиційного рейтингу України. Європейський Банк Розвитку та Реконструкції (ЄБРР) продовжує відкривати кредитні лінії для українських банків, які передбачені раніше узгодженими проектами. Один з найбільших банків Росії – Національний Резервний Банк (НРБ) повідомив, що також продовжує свої інвестиційні проекти в Україні. Логічно, не може бути економічної кризи в країні, яка знаходиться на підйомі економічного циклу. Криза є в голові окремих учасників економічних і політичних процесів.

Потрібно тільки трохи почекати до повного розв’язання політичної кризи у країні, щоб переконатися у цьому. Але чекаючи – виконувати свої обов’язки всім нам, громадянам України.

Перші кроки політиками для зняття політичної кризи уже зроблено. Банкіри вітають вчорашні рішення Верховної Ради України, які дозволили вийти із тупикового стану політичного протистояння у суспільстві. Це дозволить найближчим часом стабілізувати економіку, фінансову і банківську систему країни. Переконані, що найближчим часом наші з Вами стосунки повернуться до стану, який був кілька місяців назад.

 

Асоціація українських банків

Пошук
НОВИНИ