RSS
13 Грудень
     
 
Новини АУБ
Спільне звернення Національного банку України та Асоціації українських банків

26.11.2004

Згідно з Законом України „Про Національний банк України” і відповідно до Конституції України Національний банк є незалежною і самостійною установою, основною функцією якої є забезпечення стабільності грошової одиниці України. На виконання своєї основної функції Національний банк сприяє дотриманню стабільності банківської системи.

Головним завданням Асоціації українських банків як всеукраїнської недержавної, незалежної, добровільної, некомерційної організації є сприяння розвитку банківської системи України.

На ці дві установи і на банківських працівників загалом суспільством покладена величезна відповідальність за стабільність банківської системи, здійснення розрахунків та платежів у економіці, збереження коштів клієнтів і вкладників.

Тому Національний банк України та Асоціація українських банків звертаються до всіх працівників банківської сфери з проханням продовжувати з притаманним їм професіоналізмом виконувати свої функції, докладати максимум зусиль для забезпечення надійної роботи фінансових установ, виконувати всі зобов’язання перед підприємствами і громадянами. НБУ та АУБ закликають банківське співтовариство продемонструвати свою високу надійність та виконати свій професійний обов ’ язок перед державою та її громадянами.

Крім того, Національний банк та Асоціація українських банків наголошують на важливості збереження в суспільстві довіри до банківських установ. Відомо, що лише при наявності довіри у суспільстві до банків і банківської системи є можливим успішне виконання ними своїх основних функцій: забезпечення стабільності грошової одиниці, залучення вільних коштів населення і господарств, інвестування цих коштів у економіку та здійснення розрахунків і платежів. Підриваючи довіру навіть до одного банку, під загрозою можуть опинитися сотні тисяч людей – працівників банку, членів їх родин, вкладників банку та працівників підприємств, що є клієнтами банку. А враховуючи тісні міжбанківські стосунки, такі дії несуть загрозу системної кризи з відчутними фінансовими наслідками для всього населення  країни.

Тому Національний банк України та Асоціація українських банків виступають проти втягування в політичний процес як окремих комерційних банків, так і банківської системи в цілому.

НБУ та АУБ від усього серця бажають всім банківським працівникам органічно поєднати свій високий професіоналізм та активну громадянську позицію.В.о. Голови НБУ
А. Яценюк

Президент АУБ
О. Сугоняко

Пошук
НОВИНИ