RSS
22 Листопад
     
 
Новини АУБ
Мораторій на оподаткування доходів від вкладів населення – результат взаємодії АУБ, НБУ і профільного комітету Верховної Ради

09.11.2004

Асоціація українських банків із задоволенням сприйняла спільне рішення уряду і Нацбанку щодо продовження мораторію на оподаткування у 2005 році процентних доходів населення за депозитними вкладами в банках. Про прийняття такого рішення повідомив перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров.

“Асоціація українських банків, постійно виступаючи проти зняття мораторію, захищає інтереси економіки, вкладників і банків. Вона свідомо захищає інтереси вкладників. Причому, не тільки тих, хто сьогодні вже є вкладниками банків, але і їх потенційних вкладників, які сьогодні мають на руках грошовий ресурс і гривневий, і в іноземній валюті, - наголосив Президент АУБ Олександр Сугоняко. - Загальна сума вкладів фізичних осіб в Україні станом на 1 січня 2004 року, за даними НБУ, становила 32,1 млрд. грн. Це менше ніж у 10 разів у співставимих цінах проти залишків їх у 1991 році. Понад 33,1 млрд. грн. готівки знаходиться поза банками, та за різними даними, від 15 до 17 млрд. доларів США – на руках у населення, тому запроваджувати непопулярні заходи у вигляді оподаткування доходів населення від вкладів за таких умов було б недоцільним. Сьогодні вклади населення швидко зростають, але ресурси для кредитування економіки ще дуже малі. І не можна подавати ніяких негативних сигналів на депозитному ринку, для того щоб не змінювати ту позитивну тенденцію збільшення вкладів, яка мала місце в останні роки на негативну”.
 
Як заявив Микола АЗАРОВ: "Перш за все, це зроблено з метою стимулювання росту депозитних вкладів наших громадян, і тенденція дуже добра – ми хочемо підтримати. У нас на депозитах вже більше 40 мільярдів. Ми таким чином підтримуємо лінію на зміцнення нашої банківської системи. Це в інтересах уряду".

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ