RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ у зверненні до Прем’єр-міністра наполягає на необхідності проведення наради з питань посилення довіри до банківської системи

19.10.2004

Асоціація українських банків вдруге звернулася до Прем'єр-міністра України з пропозицією проведення наради з питань посилення довіри до банківської системи. Минулого разу АУБ зверталася до Прем'єр-міністра у серпні в контексті подій, пов'язаних з кризою довіри, що виникла на той час у банківській системі Російської Федерації.

У згаданому листі на ім'я Віктора Януковича Асоціація відзначила, що ситуація, яка виникла у російській банківській системі, була спровокована необґрунтованими і некоректними діями окремих органів державної влади, неадекватним висвітленням ситуації у банківської системі в ЗМІ. Це призвело до втрати платоспроможності окремих російських банків і позбавлення їх ліцензії. Відбувся значний відтік внесків з комерційних банків Росії.

"Банківська система України розвивається успішно, і уроки російської кризи варто вивчити, щоб не вчитися на своїх помилках", - йдеться у листі.

Саме з цієї причини Асоціація вважає важливим проведення наради з представниками державних органів влади, що несуть відповідальність за фінансову стабільність країни, за участю представників банківської громадськості і ЗМІ, на якій розглянути ситуацію, що мала місце в банківській системі Російської Федерації, і визначити заходи для посилення довіри до банківської системи в Україні, підвищення рівня її захисту.

На жаль, Кабінет Міністрів України погодився з позицією центральних органів державної виконавчої влади щодо відсутності необхідності у проведенні такої наради. “Проте, останні події в Україні, зокрема навколо комерційного банку "Мрія", свідчать, що українській банківській системі загрожують такі ж самі прикрощі, які мали місце в РФ, причому з використанням таких самих методів і брудних PR-технологій", - підкреслюється у листі АУБ.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняки, мова йде про ґрунтовно організовану інформаційну атаку на фінансово-банківську установу, на що були спрямовані зусилля окремих засобів масової інформації та деяких державних органів. Послідовність їх дій така: створити формальну підставу для тиску на фінансову установу, організувати інформаційну атаку, викликати кризу довіри до банку, чим дестабілізувати його фінансовий стан і ліквідувати його. У реалізації цього задуму скоординовано були задіяні всі три загальнонаціональні телевізійні канали, включаючи і державний. До цих деструктивних дій долучилася і Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку, Дарницький, Печерський і Шевченківський суди м. Києва, ряд друкованих електронних ЗМІ, деякі інші державні органи.

Президент АУБ звертає увагу, що дивним є не тільки те, як і які рішення приймають наші суди, але й те, як повела себе ДКЦПФР, яка своїми діями і рішеннями по суті сприяла дестабілізації фінансового ринку, хоча платники податків утримують її для того, щоб цю стабільність зберігати.

Спільними зусиллями працівників банку “Мрія”, Національного банку України та Асоціації українських банків вдалося відбити інформаційну атаку на банківську установу, не допустити паніки. Це стало можливим через те, що цей банк є одним із найприбутковіших та стабільних українських банків, і що є довіра населення, підприємців до самого банку, Національного банку України та Асоціації українських банків.

Але це, – переконаний Президент АУБ, – не гарантує від повторення подібних акцій і по відношенню до будь-якого іншого банку.

“З урахуванням викладеного вдруге звертаюсь до Вас, шановний Вікторе Федоровичу, з пропозицією щодо проведення такої наради, яка має невідкладний характер”, – наголошується у Зверненні Президента АУБ. 

З повним текстом Звернення АУБ можна ознайомитися тут:
janukovichy.doc

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ