RSS
17 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ наголошує на неправомірності вимог ДПАУ

14.10.2004

Вимоги Державної податкової адміністрації щодо передачі банками до ДПАУ фінансової звітності є безпідставними і протирічать Конституції України та податковому законодавству. Про це йдеться у листі Асоціації українських банків до НБУ.

Нагадаємо: Державна податкова адміністрація України звернулась до НБУ з проханням сприяти у вирішенні питання передачі від банківських установ до органів державної податкової служби фінансової звітності за встановленими НБУ формами (“Баланс” та “Звіт про прибутки та збитки”) в електронній формі з використанням засобів електронної пошти та захисту НБУ.

В АУБ наголошують, що на сьогодні жодним законодавчим, у тому числі і Законом України “Про державну податкову службу в Україні”, чи нормативно-правовим актом не передбачено подання банками до ДПАУ зазначеної вище фінансової звітності.

Більше того, Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” податковому органу заборонено вимагати звітність, не передбачену цим законом.
 
Відповідно до норм вищезгаданого Закону платники податку подають до податкового органу тільки податкову декларацію за формою, встановленою центральним податковим органом, узгодженою з Комітетом Верховної Ради, що відповідає за проведення податкової політики, та зареєстрованою у Мінюсті України.

Ані ДПАУ, ані НБУ відповідно до чинного законодавства та статті 19 Конституції України не мають права та повноважень вимагати від банків надання зазначеної інформації (фінансової звітності) та встановлювати порядок її передачі іншим державним органам, у тому числі і податковим.

Як наголошується у зверненні Асоціації до НБУ: “Питання щодо передачі комерційними банками України до органів Державної податкової адміністрації фінансової звітності є суто добровільним питанням кожного окремого банку”.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ