RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президенти Асоціацій українських та російських банків обговорили питання співпраці та посилення міжнародної діяльності

13.10.2004

13 жовтня в Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з Президентом Асоціації регіональних банків Росії (Аcоціація "Росія": www.asrus.ru) Олександром Муричевим. У зустрічі також взяли участь Віце-президенти АУБ Антоніна Паламарчук та Антон Бутейко.

Під час зустрічі сторони поділилися досвідом роботи, поінформували один одного про роботу Асоціацій та банківських систем своїх країн.

Президент АУБ розповів російському колезі про напрямки діяльності Асоціації українських банків, взаємодію з комерційними банками, співпрацю з Національним банком України, Комітетами Верховної Ради України, іншими державними установами та організаціями. Поділився нагальними проблемами та досягненнями. Поінформував про діючу в Україні систему гарантування вкладів населення, систему електронних платежів, заходи щодо успішного подолання кризи 1998 р. та зняття з України санкцій FATF в 2003 р., довготривалу боротьбу за забезпечення повноцінної конкуренції на ринку послуг збройної охорони банків тощо.

Зі свого боку Президент Асоціації регіональних банків "Росія" поінформував, що їх Асоціація створена в 1990 р., до її складу зараз входить близько 300 банків, розташованих в 70 суб”єктах Федерації від Південного Сахаліну до Калінінграду. При Асоціації діє сім комітетів: стратегічного розвитку, банківської діяльності, кредитно-інвестиційної діяльності банків, міжнародних зв”язків, громадських зв”язків та інформаційної діяльності, розвитку міжбанківського ринку та розрахункових систем, розвитку малого підприємництва. Розповів про роботу Навчального центру, проведення конференцій, семінарів тощо.

Також пан Муричев поділився досвідом міжнародної діяльності Асоціації регіональних банків Росії.

Особливо російський гість цікавився досвідом створення в Україні системи гарантування вкладів населення, яка в Росії тільки но на стадії зародження. Також він цікавився досвідом успішного подолання кризи 1998 р., завдяки чому в Україні не закрився жоден банк.

Сторони позитивно оцінили результати зустрічі, висловилися за необхідність поглиблення співпраці, регулярних контактів, обміну інформацією тощо.

Як підкреслив Президент АУБ, на найближчі роки міжнародний напрямок діяльності Асоціації буде одним з головних. Національна банківська система вже досягла того рівня, коли потребує представництва на міжнародному рівні. АУБ вже заплановано низку заходів з цього приводу. Серед них обмін досвідом, взаємодія та співпраця з банківськими асоціаціями інших країн.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ