RSS
24 Вересень
     
 
Новини АУБ
«Ситуація навколо АКБ “Мрія”. Поширення через ЗМІ недостовірної інформації про українські банки – провокація проти національної банківської системи”

27.09.2004

27 вересня в Асоціації українських банків відбувся брифінг на тему «Ситуація навколо АКБ “Мрія”. Поширення через ЗМІ недостовірної інформації про українські банки – провокація проти національної банківської системи”.

У брифінгу взяли участь: Віктор Медведєв – Заступник начальника Головного управління НБУ по м. Києву та Київській області, Антоніна Паламарчук – Віце-президент Асоціації українських банків, Костянтин Ворушилін – Голова Правління АКБ “Мрія”, Анатолій Жуков – Заступник Голови Правління АКБ “Мрія”.

Приводом до брифінгу стала поява у ЗМІ неправдивої інформація про те, що банк «Мрія» буде “ліквідований” у зв'язку з нібито наявним “рішенням” Дарницького районного суду м. Києва за позовом вкладника (!) банку про визнання незаконним свідоцтва про реєстрацію випуску акцій банку від 12.03.2003 р. і 13.04.2004 р.

Голова Правління АКБ “Мрія” Костянтин Ворушилін офіційно повідомив, що така інформація є неправдивою і провокаційною. В якості доказу було наведено офіційну відповідь Голови Дарницького районного суду м. Києва п. Вавринчука Б.І., де, зокрема, сказано: “Дарницький районний суд м. Києва повідомляє, що на 27.09.2004 року рішення Дарницького районного суду по справі за позовом вкладників АКБ “Мрія” до АКБ “Мрія” чи інших осіб та організацій про визнання незаконними додаткових випусків акцій АКБ “Мрія” немає”.

У свою чергу Заступник начальника Головного управління НБУ по м. Києву та Київській області Віктор Медведєв також підтвердив, що розповсюджена у ЗМІ інформація про АКБ „Мрія” (з посиланням буцімто на „джерела, що наближені до НБУ”) щодо фактів нібито „скасування двох останніх випусків акцій та зменшення статутного капіталу” АКБ „Мрія” та можливу ліквідацію банку не відповідає дійсності.

Представник НБУ наголосив, що АКБ „Мрія” має всі ліцензії на проведення банківської діяльності, виконує всі нормативи НБУ, працює у нормальному режимі і на сьогодні немає жодних підстав для застосування заходів впливу проти банку „Мрія”, тим більше для початку ліквідаційної процедури.

Він закликав представників ЗМІ більш ретельно перевіряти інформацію, яку вони отримують, аби надалі уникати перекручення фактів та недостовірного висвітлення подій, запропонував звертатись до НБУ для уточнення інформації.

Віце-президент Асоціації українських банків Антоніна Паламарчук наголосила, що розповсюдження неправдивої інформації про АКБ “Мрія” АУБ розцінює як провокацію та спробу порушити збалансованість кредитно-фінансової системи країни. АУБ буде звертатись до відповідних органів щодо недопущення розповсюдження недостовірної інформації про банки та банківську діяльність. За її словами: “Стабільність української банківської системи – це фінансова безпека держави”. Тому АУБ звернулась до ЗМІ щодо зваженого підходу у висвітленні питань банківської діяльності.

Як повідомив Заступник Голови Правління АКБ “Мрія” Анатолій Жуков, банк звернувся до ЗМІ, які розповсюдили недостовірну інформацію, з вимогою про її спростування. В разі, якщо такого спростування не буде, банк подаватиме позов до суду до авторів повідомлень та відповідних ЗМІ про відповідальність за поширення недостовірної інформації.

Під час брифінгу представники ЗМІ також підтвердили, що побували у кількох відділеннях АКБ “Мрія”, проте будь-яких черг чи зняття вкладниками коштів з рахунків ніде не спостерігалось. За словами учасників брифінгу: “Це в черговий раз свідчить про довіру до банку, яка підтверджена його стабільною діяльністю починаючи з 1992 року”.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Довідково:

27.09.2004 р. НБУ оприлюднив Заяву щодо повідомлень у ЗМІ про ситуацію навколо АКБ „Мрія”.

Підтверджуючи невідповідність дійсності оприлюдненої деякими ЗМІ інформації щодо АКБ “Мрія”, Національний банк України наголосив, що АКБ „Мрія” має всі ліцензії на проведення банківської діяльності, виконує всі нормативи НБУ, працює у нормальному режимі і на сьогодні немає жодних підстав для застосування заходів впливу проти банку „Мрія”, тим більше для початку ліквідаційної процедури.

На сьогодні регулятивний капітал банку становить 119,5 млн.грн., в тому числі статутний 61,2 млн.грн., або 51,3% до регулятивного капіталу, що відповідає вимогам Національного банку України. Норматив адекватності регулятивного капіталу (Н2) – 11,3% (нормативне значення – не менше 10%), а норматив адекватності основного капіталу (Н3) – 9,46% (нормативне значення – не менше 4%). Загальні активи    (без сформованих резервів) – 1 050,2 млн.грн, а загальні зобов’язання – 934,6 млн.грн. Результат діяльності (перевищення доходів над витратами з початку 2004 р) – 17,5 млн.грн. Банк дотримується економічних нормативів та обов’язкового резервування коштів на кореспондентському рахунку.

Пошук
НОВИНИ