RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ: Проект Закону “Про Державний бюджет України на 2005 рік” обмежує благодійну діяльність та стримує розвиток громадських неприбуткових організацій

23.09.2004

Асоціація українських банків звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Петра Порошенка та Голови Комітету ВРУ з питань фінансів та банківської діяльності  Сергія Буряка з приводу недопущення  внесення Законом України “Про Державний бюджет України на 2005 рік” змін до податкового законодавства.

В АУБ зауважують, що внесення таких змін суперечить  Законам України “Про систему оподаткування”,  “Про оподаткування прибутку підприємств” та в більшості випадків  погіршує діяльність суб’єктів підприємницької діяльності в Україні.

Зокрема, АУБ пропонує виключити пункт  32 статті 83  Прикінцевих положень проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік”( реєстр.№ 6000 від 14.09.2004р)яким  передбачено призупинення на 2005 рік дії підпункту 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”. 

Зазначеним пунктом 5.2.2 п.5.2 ст.5, який передбачено призупинити, надається право платникам податку  включати до складу валових витрат суми коштів або вартість товарів (робіт, послуг), які добровільно перераховані (передані) протягом звітного року  до неприбуткових організацій у розмірі, що перевищує два відсотки, але не більше п’яти відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

У разі призупинення цієї норми Закону на 2005 рік витрати на зазначені у даному пункті цілі можливо буде здійснювати лише за рахунок чистого прибутку, тобто прибутку, який залишається у підприємств після сплати податків.

Як відомо, Законом  України “Про оподаткування прибутку підприємств” визначено, що неприбутковими є організації, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів. Це, зокрема, благодійні фонди і благодійні організації, створені у визначеному законом порядку для проведення благодійної діяльності, в тому числі громадські організації, створені  з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської, спортивної, культурної, освітньої  та наукової діяльності, творчі спілки та політичні партії, громадські організації інвалідів та їх місцеві осередки, науково-дослідні установи, вищі навчальні заклади, спілки, асоціації, кредитні спілки, релігійні організації та професійні спілки, утворені та зареєстровані у порядку, визначеному законами, інші організації. 
  
Асоціація українських банків вважає, що народним депутатам України,  приймаючи Закон України ”Про Державний бюджет на 2005 рік”, потрібно врахувати соціальний аспект цього питання.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ