RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ наполягає на продовженні мораторію на оподаткування доходів населення від вкладів у банках

03.09.2004

Асоціація українських банків направила звернення Міністру фінансів України Миколі Азарову з обгрунтуванням необхідності прийняття законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” (реєстраційний № 5657 від 16.06.2004р.).

Законопроект звільняє від оподаткування процентні доходи фізичних осіб, отримані за банківськими вкладами (депозитами) та ощадними сертифікатами, а також проценти, нараховані на суми грошових заощаджень та грошових внесків громадян України в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР. Це також стосується і паперів цільової державної позики, емітованої на території колишнього СРСР, погашення яких не відбулося.

Як повідомлялося раніше, Законом України “Про оподаткування доходів фізичних осіб” передбачено введення з 1 січня 2005 року оподаткування доходів, отриманих фізичною особою у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад до небанківської фінансової установи або процент (дисконтний дохід) на депозитний (ощадний) сертифікат.

Асоціація українських банків виступає за продовження мораторію на оподаткування вкладів населення. В АУБ наголошують, що економіка України потребує інвестиційних коштів і тому  запровадження цього податку  з 1 січня 2005 року є передчасним, оскільки призведе до скорочення обсягів залучених коштів в банках та підвищення їх вартості.

“В період економічного зростання, – йдеться у зверненні АУБ, – навпаки, слід створити всі можливості для стимулювання залучення коштів населення на вклади у банках з метою нарощення ресурсної бази кредитування. Це той національний ресурс, залучення якого надало б можливість кредитувати економіку за рахунок власних внутрішніх джерел, а не платити дорогою ціною за іноземні ресурси.

Держава може значно більше втратити від недоотримання податку з прибутку через скорочення кредитних ресурсів і обсягів кредитування”, – кажуть в АУБ.

Врахувавши всі можливі наслідки введення згаданого податку на розвиток економіки, АУБ вважає за доцільне підтримати законопроект № 5657 або передбачити механізм поступового введення оподаткування доходів, отриманих фізичною особою у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, або процент (дисконтний дохід) на депозитний (ощадний) сертифікат з моменту досягнення суми вкладів населення у банках хоча б у розмірі половини суми вкладів  (у співставимих цінах) 1991 року.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ