RSS
13 Грудень
     
 
Новини АУБ
Акціонери МФС долають кризу

25.08.2004

«Результати наради в Державній Комісії з цінних паперів і фондового ринку щодо шляхів вирішення конфлікту навколо Міжрегіонального фондового союзу”, – така тема прес-конференції, яка відбулася 25 серпня в ІА «Інтерфакс-Україна».

У прес-конференції взяли участь: Олександр Сугоняко - Президент Асоціації українських банків, Микола Бурмака - Член Державної Комісії з цінних паперів і фондового ринку, Микола Швецов - Голова Правління Міжрегіонального фондового союзу.

Як повідомили учасники прес-конференції, 20 серпня за ініціативою Президента Асоціації українських банків та за сприяння Голови Державної Комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) у приміщенні ДКЦПФР було проведено нараду акціонерів Міжрегіонального фондового союзу (МФС) з метою подальшого просування у врегулюванні конфлікту серед його акціонерів. Нарада відбулася за головування Голови Комісії А.Балюка. Крім нього, у засіданні взяли участь Члени Комісії: пп. Бурмака М.О., Петренко В.П., Харицький В.П., а також представники акціонерів МФС: ЗАТ “Приватбанк”,  ПУМБ, ПФТС , АКБ “Укрсоцбанк”, ВАТ “Державний Ощадний банк”, АКІБ “УкрСиббанк”, ІК “ТЕКТ”, представники АУБ і МФС.

Мета наради полягала у конкретизації механізмів подолання кризи у відносинах між акціонерами депозитарію.

За словами Олександра Сугоняка, на нараді підтверджено головні принципи, що були визначені на попередній нараді, яка відбулася в АУБ 30.07.2004 р. Обговорення показало, що всі сторони налаштовані на подолання конфлікту.

Учасники наради деталізували шляхи утвердження погоджених принципів роботи МФС, серед яких:

- забезпечення представництва інтересів усіх головних бізнес-груп у наглядової Раді МФС;
- включення до складу Наглядової Ради МФС Голови Комісії з цінних паперів та фондового ринку як представника держави;
- включення до складу Наглядової Ради МФС представників АУБ, ПФТС як представників системних інтересів міноритарних акціонерів, поряд з іншими їх представниками;
- обмеження максимальної частки акціонерів в МФС,  а також з урахуванням афілійованості;
- збільшення чисельності Наглядової Ради, з одночасним збільшенням участі міноритарних акціонерів та чітке визначення умов участі акціонерів у Наглядовій Раді
- чітке визначення умов призначення на посаду голови Наглядової Ради з обов’язковою ротацією.

Голова МФС Микола Швецов зазначив, що сторони також домовилися обговорити пропозицію про відмову від затвердження результатів 6 емісії і про повернення грошей тим, хто підписався на акції 6 емісії, для того, щоб повернутися до питання про збільшення статутного фонду депозитарію після реалізації наведених вище домовленостей.

Для відпрацювання окремих механізмів досягнення узгоджених цілей учасники наради погодилися зустрітися 27 серпня поточного року для продовження роботи.

Як відзначив під час прес-конференції Член ДКЦПФР Микола Бурмака, в ході конструктивної роботи наради зроблено ще один значнй крок на шляху зняття кризи МФС.

Пошук
НОВИНИ