RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
В АУБ обговорено можливості переказу коштів громадянами, які перебувають за кордоном

28.07.2004

27 липня в Асоціації українських банків проведено робочу нараду з банками, що надають послуги термінового переказу грошей, з метою пошуку оптимального варіанту переказу коштів громадянами України, які перебувають за кордоном.

Як відомо, від трьох до семи мільйонів українських громадян перебуває на заробітках за кордоном, а сума річних грошових надходжень в Україну від них становить близько 1,1 млрд. доларів США. Основними країнами заробітчанства українських громадян є Росія, Португалія, Італія, Польща та деякі інші.

Для переказу коштів рідним та близьким в Україну заробітчани вимушені користуватися послугами міжнародних систем термінового (протягом 15 хв.) переказу коштів, які можуть здійснюватися без відкриття рахунку у банку. Найбільш поширеними у світі є системи Western Union та Money Gram, що стягують з відправників коштів значні комісії. Зокрема, комісія Western Union при переказі коштів досягає 13% (разом з конвертацією). На даний момент Антимонопольним комітетом України розглядається питання щодо недобросовісної конкуренції з боку Western Union.

У той же час провідні українські банки з розгалуженою мережею філій та відділень, зокрема, Приватбанк (1528), Аваль (1400), Укрсоцбанк (500) також надають послуги термінового переказу коштів по території України, а Приватбанк – між Україною та деякими країнами СНД, зокрема, Росією, Латвією і Азербайджаном.

Деякі банки України працюють з системою грошових переказів Contact (www.contact-sys.com), кліринговим банком якої є російський Русславбанк. Система Contact дозволяє фізичним особам здійснювати грошові перекази без відкриття банківського рахунку у 72 країнах протягом 4-24 годин з комісією 3%.

На нараді прийнято рішення про підготовку АУБ та банками узгодженого документу з інформацією стосовно наявних можливостей переказу коштів в Україну фізичними особами та пропозиціями щодо розширення мережі надання таких послуг як в Україні, так і за її межами.

 Прес-служба
 Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ