RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
ДСО знову пропонує збільшити ціни

27.07.2004

За пропозицією комерційних банків в приміщенні Асоціації українських банків відбулася робоча нарада, в якій взяли участь представники найбільших комерційних банків та фахівці АУБ. З представників банків та АУБ була створена постійна робоча  група для опрацювання питань, які пов’язані проблемою підвищення вартості охоронних послуг ДДСО.

На нараді розглянуті пропозиції Держохорони про збільшення з 1 серпня 2004 року вартості послуг озброєної охорони установ банків та супроводження бригади інкасаторів співробітниками міліції до 50-60% по місту Києву, а в регіонах (Донецькому, Запорізькому, Вінницькому, Дніпропетровському) пропозиції щодо збільшення нерідко добігають до 100%.

В листах, які надходять до банків від ДДСО, відсутній кошторис та економічне обґрунтування збільшення вартості послуг охорони приміщень та супроводжування інкасаторських бригад банків саме до тих розмірів, що вказуються в пропозиціях охорони. Це, в свою чергу, унеможливлює пошук компромісу з визначенням реальної ціни послуг та суперечить нормам Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 “Витрати”, затвердженого наказом Міністерством фінансів України від 31.12.99 р. №318, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. за № 27/4248. За цим Положенням підрозділи ДДСО повинні надати банкам документи, в тому числі калькуляцію витрат на підставі даних бухгалтерського обліку та розрахунок, який обґрунтовує економічну необхідність збільшення вартості охоронних послуг та підтверджує необхідність збільшення вартості послуг саме на вказану суму.

Але особливу стурбованість викликає той факт, що в своїх зверненнях до банків ДДСО висловлює намір у серпні в односторонньому порядку розривати угоди з банками про надання озброєної охорони приміщень та супроводжування інкасаторських бригад банків, якщо банки не приймуть її пропозиції стосовно збільшення вартості послуг.

У зв’язку з тим, що протягом 7 місяців це вже друга спроба ДСО необґрунтовано збільшити вартість охоронних послуг, яка відбувається за єдиним сценарієм, учасники наради надійшли висновків про необхідність здійснити АУБ наступні заходи:

  • звернутися до Міністерства внутрішніх справ України з метою недопущення зриву процесу інкасації в банківській системі;
  • проінформувати про дії ДДСО Національний банк, Антимонопольний комітет та Кабінет Міністрів України.

Робоча група вважає за доцільне утриматись від збільшення ціни на послуги охорони до моменту отримання відповідей на листи АУБ від Міністерства внутрішніх Справ України, Департаменту державної охорони при МВС України та Кабінету Міністрів України про негативні наслідки для банківської системи у разі відмови ДСО одностороннього розірвання угоди на послуги озброєної охорони.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ