RSS
14 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ зустрівся з делегацією Міністерства фінансів США, Федерального резерву та Міністерства внутрішньої безпеки США

26.07.2004

На прохання Посольства США в Україні в Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з делегацією Міністерства фінансів США, Федерального резерву та Міністерства внутрішньої безпеки США.

З боку американської делегації у зустрічі взяли участь п. Джон Камерон, координатор проекту з захисту готівки за кордоном, Міністерство фінансів США, п. Джеффрі Пруіксма, головний радник Федерального резервного банку в Нью-Йорку, п. Руфь Джадсон, економіст Правління Федеральної резервної системи, п. Джон Ноак, спеціальний агент Міністерства домашньої безпеки США, п. Вільям Стін, спеціальний агент Міністерства домашньої безпеки США, п. Мішель Моріс, аналітик програми міжнародного навчання Міністерства домашньої безпеки США.

З боку АУБ були присутні Віце-президент з питань міжнародних зв”язків п. Антон Бутейко та керівники структурних підрозділів п. Решетніков П.М., п. Кучерук В.І.

Як підкреслив п. Джон Камерон, метою зустрічі є обговорення питання обігу доларів США в Україні та боротьби з підробкою доларових купюр. Причина, з якої вони вирішили зустрітися саме з представниками Асоціації, була озвучена п. Джоном Ноаком. За його словами, їхнє Міністерство в питанні боротьби з підробками намагається співпрацювати з банківськими асоціаціями різних країн. Він відзначив, що офіс Міністерства представлений у FATF, що  займається боротьбою з відмиванням “брудних” коштів. Коли він консультувався з фахівцями в США, вони позитивно охарактеризували АУБ, яка брала участь у створенні системи протидії відмиванню коштів і займала конструктивну позицію.

Під час зустрічі з керівництвом АУБ американська делегація цікавилася ситуацією на українському ринку з фінансових потоків долару США в Україну та за її межі, рівнем використання долару в країні, які з українських банків ввозять іноземну валюту, а також ситуацією з підробками як американського долару, так і української гривні, заходами, що вживаться для запобігання таким злочинам.

Президент та керівники структурних підрозділів АУБ дали вичерпні відповіді на поставлені запитання, поінформували про існуючі комплексні заходи, зокрема технічні, щодо боротьби з обігом фальшивих купюр в українських банках.

Оскільки тема захисту своєї національної валюти для США є вкрай важливою та пріоритетною, американська сторона запропонувала налогодження більш тісної співпраці з українськими банками та спецслужбами щодо боротьби з підробками. Також вони запропонували допомогу в навчанні персоналу українських банків та інформуванні населення щодо виявлення фальшивих купюр.

В ході зустрічі гості презентували нову 50-ти доларову купюру, яка найближчим часом має увійти в обіг, ознайомили з характерними відмінностями від купюри старого зразка, розповіли про найсучасніші рівні захисту банкноти.

Також за пропозицією п. Джона Ноака домовлено, що банкам-членам АУБ буде надано матеріали по спеціалізованому інтернет-ресурсу Міністерства домашньої безпеки США,  де можна буде отримати вичерпну інформацію про справжні та фальшиві доларові купюри, порівняти їх та визначити, де підробка, а де справжня.

По закінченні пан Джон Камерон подякував за надану інформацію, висловивши сподівання щодо подальшого розвитку співпраці.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ