RSS
19 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Олександр Сугоняко поінформував журналістів про работу АУБ з доопрацювання Постанови НБУ № 300

23.07.2004

Під час прес-конференції в АУБ її Президент Олександр Сугоняко повідомив, що 20 липня за ініціативою Асоціації в Нацбанку відбулася нарада з обговорення норм Постанови Правління НБУ від 29.06.04 р. №300.

У нараді взяли участь В.о. Голови НБУ п.Яценюк А.П., Президент АУБ п.Сугоняко О.А., Голови Правлінь банків: “Аваль” – п.Деркач О.В., “Укрсоцбанк” – п.Тимонькін Б.В., “Укргазбанк” – п.Поліщук Г.М., Директор генерального департаменту банківського нагляду НБУ - п.Пушкарьов В.В., Начальник управління цього департаменту – п.Романенко І.Ф., Начальник управління АУБ – п.Самойлова І.В., керівники та відповідальні працівники банків “Укрексімбанк”, “Промінвестбанк”, “Надра”, “Райффайзенбанк”.

Президент АУБ наголосив, що під час наради відбулася відверта розмова: НБУ та банки обмінялися думками щодо мети відповідних норм Постанови та можливих наслідків від їх впровадження для діяльності банківської системи. Зокрема, були обговорені питання:

  • нових вимог до формування резервів під кредитні операції в іноземній валюті (кредити, надані фізичним особам та підприємствам-імпортерам);
  • погіршення умов кредитування позичальників-виробників у зв’язку з виключенням із розрахунку резервів забезпечення у вигляді майнових прав на грошові кошти та майно за господарськими контрактами.

Національний банк погодився з аргументами АУБ та банків щодо:

  • призупинення реєстрації Постанови в Міністерстві юстиції України;
  • проведення більш гнучкої, еволюційної політики хеджування валютних ризиків.

За результатами наради створена спільна робоча група, якій доручено доопрацювати проблемні норми Постанови НБУ №300. До складу робочої групи увійшли представники НБУ, АУБ та банків, що брали участь у нараді.

22 липня відбулося засідання робочої групи, на якому буди обговорені питання недоцільності виключення із розрахунку резерву забезпечення у вигляді майнових прав на господарські контракти позичальників та зміни підходів хеджування валютних ризиків за кредитами, наданими в іноземній валюті.

Банками запропоновано виробити окремі підходи до оцінки валютних кредитів, наданих фізичним особам, юридичним особам та банкам.

За словами Олександра Сугоняка, зараз іде вироблення таких механізмів. Після доопрацювання остаточний варіант Постанови №300 буде доведений до АУБ та банків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ