RSS
24 Вересень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ зустрівся з керівниками Місії МВФ

22.07.2004

                      
В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з членами Місії Міжнародного валютного фонду (МВФ).

У зустрічі з боку МВФ взяли участь заступник директора Європейського Департаменту п. Карло Коттореллі (Італія),  керівник Місії Департаменту п. Еммануель ван дер Менсбрюгге (Нідерланди), Старший Постійний представник МВФ в Україні п. Лоренцо Фільюолі (Італія), заступник керівника Місії п. Марко Россі (США), економіст Місії п. Андреа Шехтер (Німеччина), економіст Представництва МВФ в Україні п. Ольга Ткучук (Україна), помічник Старшого постійного представника п. Ольга Чмола (Україна). З боку АУБ були присутні Віце-президент з питань міжнародних зв”язків Антон Бутейко та керівники структурних підрозділів Самойлова І.В., Решетніков П.М., Кучерук В.І.

Метою приїзду Місії МВФ до України є перегляд програми за угодою “Попереджувальний stand by” та проведення консультацій.

Нагадаємо, що 29 березня 2004 року Рада директорів МВФ дала згоду на започаткування щодо України річної програми stand by, яка передбачає можливість виділення фінансової допомоги в межах 411 млн. SDR (бл. 605 млн. дол.). Ця програма передбачає, що виділені кошти перебувають на рахунках МВФ і можуть бути надані у випадку особливих ситуацій на запит України, зокрема у випадку погіршення платіжного балансу країни. До цього співпраця з фондом була призупинена протягом більше двох років, з моменту припинення чотирьохрічної програми розширеного фінансування (EFF)  у вересні 2002 року.

Під час зустрічі з керівництвом АУБ представники Місії МВФ обговорили питання темпів економічного зростання в Україні, підвищення інвестиційної привабливості економіки країни, умови діяльності, стан та перспективи розвитку національної банківської системи.

Гості виявили глибоку обізнаність в проблемах української економіки та банківського ринку. Вони цікавились питаннями капіталізації українських банків, рівнем їх прибутковості, темпами зростання кредитування тощо. Осубливу увагу представники Місії приділили можливості впливу зовнішніх та внутрішніх ризиків на українські банки, які наслідки для них може справити цей фактор.

В ході зустрічі Президент та керівники структурних підрозділів АУБ дали вичерпні відповіді на поставлені запитання, поінформували про стан та перспективи розвитку банківської системи України, зусилля щодо подолання кризових ситуацій в минулому та готовність до можливих ризиків у майбутньому.

За обговоренням представники МВФ наголосили на необхідності підвищення прозорості операцій банків з пов”язаними особами. Для цього, на їх думку, необхідно внести зміни до Закону “Про банки і банківську діяльність” в частині розкриття інформації про структуру власності банку та визначення його реального власника.

АУБ, розуміючи причини внесення відповідних змін, наголошує, що такі ж вимоги мають одночасно запроваджуватися до всіх учасників ринку, або, принаймні, до всіх видів фінансових установ. Інакше надмірні вимоги щодо прозорості структури власників лише банків можуть призвести до гальмування капіталізації банківської системи. “Не можна легалізувати капітал в лише одній-єдиній галузі, бо звідти він потече туди, де тінь, де простіше і вигідніше”, – відзначив Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Оскільки ця тема є досить складною, сторони домовилися про продовження двосторонньої дискусії.

Зупинилися представники Місії і на питанні хеджування ризиків за кредитами, наданими в іноземній валюті. Між сторонами було знайдено розуміння щодо необхідності більш зваженого відпрацювання механізму оцінки ризику, який би виключав можливість негативного впливу на стабільність та розвиток національної банківської системи.

Зустріч пройшла в діловому та конструктивному ключі. Пан Карло Коттореллі подякував за надану кваліфіковану та об”єктивну інформацію, висловивши сподівання щодо подальшого розвитку співпраці.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ