RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Відбулося засідання Ради АУБ

19.07.2004

Прийняти до складу Асоціації українських банків нових членів: КБ “Столиця”, АКБ “Володимирський” та КБ “Даніель”, – таке рішення на своєму засіданні 16 липня ухвалила Рада АУБ. Відтепер Асоціація поповнилася ще на три нові банки.

Водночас члени Ради ухвалили виключити зі складу АУБ “Укрспецімпекбанк”, “Росток-банк”, “Креді Свісс Фьорст Бостон (Україна)” та “Наш банк”, оскільки щодо них, згідно з рішенням НБУ, розпочато процедуру ліквідації. З цього питання позиція членів Ради однозначна: в Асоціації мають бути лише діючі банки, а не “мертві душі”.

Чільну увагу під час засідання Ради банкіри приділили роботі АУБ з законодавчого та нормативного регулювання, оподаткування банківської діяльності тощо. З цього приводу банкіри прийняли рішення про необхідність продовження роботи із законодавчого забезпечення розвитку банківської системи та капіталізації банків. Наголосили вони і на потребі публічного обговорення законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України” №3669 (зокрема в частині розкриття інформації про структуру власника банку, визначення його контролерів, зміни порядку набуття істотної участі, взаємодії НБУ, банків та зовнішніх аудиторів тощо), довівши позицію банків щодо окремих його норм до керівництва НБУ і профільного Комітету ВР. Також буде продовжено роботу з НБУ щодо доопрацювання проектів нормативних актів, зокрема, в частині врахування пропозицій банків до Проектів змін Інструкції “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні” та порядку формування резервів під кредитні ризики.

Продовжено буде і роботу з профільним парламентським Комітетом щодо удосконалення податкового законодавства в частині оподаткування банківської діяльності. Окрім цього вирішено організувати проведення “круглого столу” з обговорення питання щодо виконання банками функцій податкових контролерів з метою всебічного опрацювання цієї проблеми та вироблення підходів щодо підготовки змін до відповідного законодавства.

Окрім цього Радою, у зв”язку з набранням з 16 червня 2004 року чинності Закону України “Про Третейські суди”, вирішено розробити концепцію створення при АУБ Третейського суду, який би забезпечував швидке та справедливе розв”язання спорів між банками і їх клієнтами.

Обговорюючи проблемну ситуацію, що склалась навколо ВАТ “Межрегіональний фондовий союз” (МФС), члени Ради наголосили на необхідності збереження прозорості та незалежності МФС як інфрастуктурного елементу ринку цінних паперів. З цього приводу вирішено зробити спеціальну заяву, яку буде оприлюднено у ЗМІ, направлено відповідні листи з конкретними пропозиціями акціонерам МФС та у вищі органи влади.

Щодо тривалого конфлікту з Державною службою охорони (ДСО) при МВС України, – банкіри підтримали направлення до Конституційного суду 50-ма народними депутатами України Подання про визнання неконституційним п. 9 “Положення про ДСО при МВС України”. Члени Ради схвалили дії Асоціації щодо захисту інтересів банків у їх стосунках з ДСО, наголосивши на необхідності і надалі проводити послідовну роботи в цьому напрямку.

Банкірами була дана висока оцінка роботі виконавчої дирекції АУБ. Відзначено, що за останній час вона вийшла на якісно новий рівень роботи, виконуючи важливу місію в забезпеченні розвитку та захисту інтересів національної банківської системи. З метою забезпечення належних умов функціонування Асоціації, вони прийняли рішення винести на черговий ХІІ-й З”їзд АУБ, що має відбутись наприкінці цього року, питання про необхідність удосконалення структури її виконавчої дирекції.

Робота Ради АУБ пройшла досить жваво та енергійно, в діловому та конструктивному ключі.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ