RSS
17 Жовтень
     
 
Новини АУБ
50 парламентарів звернулося до Конституційного суду щодо неправомірності участі працівників міліції у підприємницькій діяльності

14.07.2004

14 липня в Асоціації українських банків Президент АУБ Олександр Сугоняко та Голова Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Стретович провели прес-конференцію.

Тема прес-конференції: “Подання 50-ти народних депутатів України до Конституційного суду про невідповідність Конституції та Законам України окремих пунктів “Положення про Державну службу охорони при МВС України”

Як повідомили Олександр Сугоняко та Володимир Стретович, 50 народних депутатів звернулося до Конституційного суду України з поданням про визнання неконституційним пункту 9 Положення про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.93р. № 615 "Про заходи щодо вдосконалення охорони об'єктів державної та інших форм власності".

У конституційному поданні парламентарі наголошують на невідповідності Конституції та законам України згаданого пункту Положення про ДСО при МВС України, оскільки атестований працівник міліції не може займатися підприємницькою діяльністю. 
 
Так, Положенням передбачено, що ДСО здійснює свою діяльність на засадах госпрозрахунку за рахунок коштів, одержаних її підрозділами охорони, підприємствами та установами за організацію і надання послуг з охорони та безпеки за договорами, та інших надходжень, передбачених законодавством. Вартість робіт, пов’язаних з охороною об’єктів (крім об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні підрозділами ДСО) та безпекою громадян, визначається ДСО, виходячи з принципів самоокупності та застосування вільних цін.

За таких умов управління та відділи ДСО фактично займаються підприємницькою діяльністю, тобто господарською діяльністю, спрямованою на досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку (пункт 2 ст. 3 Господарського кодексу України), є суб’єктами підприємницької діяльності.

Керівні посади в Департаменті ДСО, його управліннях, відділах та підрозділах займають офіцери міліції. Зазначені особи вирішують всі питання, пов’язані з укладанням та виконанням господарських договорів на організацію та надання послуг охорони, тобто систематично займаються підприємницькою діяльністю.

Посилаючись на законодавство України та аналізуючи господарську діяльность ДСО, народні депутати надали правове обґрунтування необхідності визнання п. 9 Положення про Державну службу охорони при МВС таким, що не відповідає Конституції та законам України.

Як підкреслив Володимиир Стретович, на переконання депутатів, що підписали конституційне подання, існування при МВС України суб’єктів підприємницької діяльності, де працюють офіцери, суперечить вимогам статті 18 Закону України “Про міліцію”, оскільки ця стаття прямо забороняє атестованим працівникам МВС займатись будь-якими видами підприємницької діяльності.
 


Прес-служба
Асоціації українських банків

Прес-служба
Комітету Верховної Ради України
з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією

Пошук
НОВИНИ