RSS
19 Жовтень
     
 
Новини АУБ
На прохання АУБ Нацбанком уточнено порядок зменшення капіталу на суму окремих операцій з інсайдерами

24.06.2004

Національний банк України у відповідь на запит Асоціації українських банків своїм роз”ясненням від 21 червня підтримав позицію АУБ, що виключенню з капіталу мають підлягати лише здійснені на більш сприятливих умовах операції з інсайдерами, угоди за якими укладені вже після введення змін до Інструкції “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні”, затверджених Постановою Правління НБУ №192. Аналогічного роз’яснення потребував і порядок зменшення капіталу на вартість власних акцій банків, прийнятих в забезпечення кредитів.

Нагадаємо, Постановою Правління Нацбанку від 29.04.04 р. №192 внесено зміни до згаданої Інструкції в частині порядку розрахунку регулятивного капіталу. Зокрема, зміни передбачають зменшення регулятивного капіталу на:

  • суму операцій, що здійснені з інсайдерами (пов’язаними особами) на сприятливіших за звичайні умовах;
  • балансову вартість акцій (паїв) власної емісії, що прийняті в забезпечення наданих банком кредитів (інших вкладень).

У зв’язку з прийняттям зазначених змін до АУБ надійшло чимало звернень банків щодо порядку їх запровадження. Окремі питання введення в дію Постанови потребували додаткового офіційного роз’яснення НБУ, оскільки деякі з положень могли мати недвозначне тлумачення наглядовими органами на місцях.

Згадане уточнення Нацбанку, здійснене на прохання АУБ, є важливим для банків, оскільки невизначеність механізму запровадження змін могло призвести до їх поширення і на угоди, що були укладені до прийняття цих змін, а отже протирічило б статті 58 Конституції України, за якою  закони та інші нормативно-правові акти зворотної дії в часі не мають.

 Прес-служба
 Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ