RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ зустрівся з представниками Німецької консультативної групи з питань економічних реформ

23.06.2004

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з представниками Німецької консультативної групи з питань економічних реформ. З німецької сторони у зустрічі взяли участь професор Штефан фон Крамон-Таубадель та доктор Рікардо Джуччі, а також науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Дмитро Сологуб. З боку АУБ були присутніми Віце-президент – начальник управління з міжнародних зв’язків Антон Бутейко, начальник управління по зв’язках з банками Ірина Самойлова, начальник Інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук та керівник прес-служби Сергій Шумило.

Німецьких гостей цікавили актуальні питання економічної політики в Україні, зокрема у банківській сфері. Обговорено ситуацію з кредитуванням агропромислового комплексу та народного господарства, стан капіталізації українських банків. Особливу увагу було приділено питанню доцільності відкриття в Україні філій іноземних банків.

Представляючи позицію українських банків, Олександр Сугоняко відзначив, що на сьогодні в Україні ще не виникли об’єктивні передумови відкриття філій іноземних банків. За його словами, банківська система України відкрита для входження іноземного капіталу. Чинне законодавство дає можливість створювати в Україні банки з іноземним капіталом. Але ці банки мають діяти у правовому полі України. Інакше, в умовах існуючої політичної невизначеності, до України прийдуть лише філії іноземних банків з країн з невисоким суверенним рейтингом та недостатнім рівнем банківського нагляду. Це, по суті, поява “фінансових анклавів”, операції яких будуть контролюватися іноземними фінансовими установами для відмивання коштів.

Президент АУБ наголосив, що до питання відкриття в Україні філій іноземних банків необхідно повернутися через кілька років, коли для цього визріють необхідні умови: політична та економічна стабільність, конкурентоспроможність українських банків, їх капіталізація, легалізація українського капіталу тощо. “Перед нами стоїть першочергове питання – капіталізація банківської системи. Якщо ми протягом півтора-два роки його не вирішимо, зупиниться економічне зростання в державі. На цей період ми не хотіли б дестабілізувати ситуацію ще й відкриттям іноземних філій. Зупиниться економічне зростання – західний капітал не піде в Україну, навіть якщо ми відкриємо філії”, – наголосив Олександр Сугоняко.

У свою чергу німецькі експерти відзначили, що поважають право представників незалежної країни та незалежної організації відстоювати власну позицію. Вони подякували за досить відверту розмову, отриману інформацію про ситуацію в Україні та принципову позицію з обговорюваних питань, висловивши побажання проводити такі зустрічі й надалі.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ