RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
Банкіри обговорили проблеми залучення інвестицій в банківський капітал

03.06.2004

3 червня в Асоціації українських банків відбулася нарада банкірів щодо впровадження податкових пільг на інвестиції юридичних і фізичних осіб в банківський капітал. В нараді, яку було проведено з ініціативи АУБ і НБУ, взяли участь Президент Асоціації Олександр Сугоняко, Директор Генерального економічного департаменту Національного банку України Ігор Шумило, Директор Центру наукових досліджень НБУ Олександр Кірєєв, віце-Президент АУБ Антоніна Паламарчук, керівники управлінь Людмила Забарило, Ірина Самойлова і Олександр Григорович, представники комерційних банків: Аваль, Укрексімбанк, Промінвестбанк, Ажіо. Науковий підхід до проблеми під час її обговорення також допомагав забезпечувати представник Української фінансової банківської школи і КНЕУ.

Учасники наради обговорили широке коло питань, пов’язаних із капіталізацією банківської системи, зокрема: співвідношення можливостей банківської системи і економіки; причини недостатніх темпів нарощення капіталу банків та їх неконкурентності на ринку інвестицій в порівнянні з іншими галузями економіки; що необхідно робити для більш активного надходження інвестицій в банківський бізнес; яка роль держави, суспільства та іноземного капіталу в капіталізації банківської системи тощо.

На думку Президента АУБ Олександра Сугоняка, “Капітал – це основа стабільності банківської системи. До цього часу банківська система змогла успішно забезпечити істотне зростання рівня монетизації національної економіки, зростаючий попит економіки країни на кредити та інші послуги банків і суттєво знизити вартість кредитів. Так, за цей період монетизація ВВП зросла з 16 до 31%, активи банків збільшувалися в середньому на 41,9% за рік, кредити – 61,0%, вклади населення – на 68,3%, проте капітал збільшувався лише  на 26,5%. Тому дуже важливо чітко усвідомити: якщо капіталізацію не зробимо ми, зроблять інші, але без нас. До речі, про це нас попереджає Президент країни, говорячи про небезпеку відставання конкурентоспроможності наших банків у порівнянні з іноземними, і на першому місці тут стоїть капіталізація.”

За словами банкірів, необхідно створити інвестиційний механізм, за допомогою якого банківський капітал буде адекватним потребам економіки і в майбутньому. Елементом зазначеного механізму є податкове стимулювання внутрішніх інвестицій у банківський капітал на період високих темпів зростання попиту економіки і суспільства на активні та пасивні операції банків.

Інвестиції в банківський капітал мають стати вигідними. Різні способи досягнення цієї мети, у тому числі і шляхом внесення поправок до чинного законодавства, були обговорені банкірами під час наради.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ