RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ виступила співорганізатором Міжнародної конференції "Система страхування депозитів як елемент стабільності банківського сектору"

27.05.2004

"Система страхування депозитів як елемент стабільності банківського сектору" – така назва Міжнародної конференції, яка проходить у Києві з 25 по 27 травня. Організаторами Конференції виступили Національний банк України, Представництво Світового банку в Україні, Асоціація українських банків і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Конференція проводиться в рамках діяльності Євразійського регіонального комітету Міжнародної асоціації страховиків депозитів (МАСД) з метою надання допомоги й інформаційного забезпечення країнам, що бажають створити або удосконалити систему страхування депозитів.

У роботі конференції взяли участь Голова НБУ Сергій Тігіпко, директор Всесвітнього банку по Україні, Білорусі і Молдові Лука Барбоне, президент Міжнародної асоціації страхування депозитів (МАСД), президент Канадської асоціації страхування депозитів Жан-Пьер Сабурен, Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Ведучий - директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в Україні, голова Євразійського регіонального комітету МАСД Валерій Огієнко. У конференції беруть участь також представники Франції, Польщі, Чехії, Угорщини, Литви, Болгарії, Молдови, Казахстану, Росії й інших країн.

Темами обговорення стали: фактори успішного розвитку фінансового сектора в країнах з перехідною економікою; елементи фінансової безпеки і їхній взаємозв'язок при визначенні стратегії розвитку фінансового сектору; платоспроможність системи гарантування внесків, капіталізація і виплати; розрахунки та використання системи диференційованих ставок і фінансова практика нарахувань до Фонду; збір та обмін інформацією для забезпечення діяльності системи страхування депозитів; робота з проблемними банками: мінімізація ризиків та запобігання кризі недовіри; роль уряду і ринків капіталу в підтримці ліквідності і фінансуванні потреб страхування депозитів тощо.

У своєму слові Глава НБУ Сергій Тігіпко зупинився на питаннях розвитку фонду гарантування вкладів. За його словами, Нацбанк днями внесе законопроект про те, щоб не всі доходи НБУ йшли до бюджету. Пропонується відраховувати до бюджету 40%, ще 40% залишати на капіталізацію банку, а 20% перераховувати до Фонду.

Лука Барбоне відзначив роль НБУ в посиленні банківського нагляду у співробітництві зі Світовим банком, Верховною Радою й урядом. У країні ростуть процентні показники кредитування, але співвідношенні до ВВП цього поки що мало. На його думку, необхідно забезпечити більш надійний механізм захисту внесків, страхування депозитів.

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко наголосив на двох аспектах: підвищенні довіри до банківської системи та капіталізації банківського сектору. За його словами, національній банківській системі вдалося відновити довіру населення. Про це свідчить значне зростання вкладів на депозити в банках. Це суттєво. Водночас, реальний захист прав вкладників перш за все залежить від того, наскільки надійна, капіталізована банківська система.  Капіталізація банків – це гарантія стабільного продовження зростання довіри населення до банківської системи, – підкреслив Президент АУБ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ