RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ: банкіри вирішили продовжити роботу зі створення сприятливих умов для капіталізації банків

21.05.2004

Схвалити роботу Асоціації українських банків щодо створення сприятливих умов для капіталізації банківської системи України. Таке рішення прийняли члени Ради АУБ на засіданні, яке відбулося 20 травня. 

На Раді тема капіталізації була ключовою. Банкіри прийняли рішення про необхідність подання до Верховної Ради законопроектів, направлених на сприяння капіталізації банків. Зокрема:

  • проектів змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” та Закону України “Про оподаткування доходів фізичних осіб” – в частині звільнення від оподаткування інвестицій до банківської системи та удосконалення порядку оподаткування дивідендів, що реінвестуються до капіталу банку;
  • проекту змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо оптимізації рівня іноземного банківського капіталу в капіталі банківської системи України.

Також банкіри вирішили продовжити роботу з банками щодо пошуку шляхів покращення інвестиційного клімату та умов капіталізації. Зокрема, наголошено на необхідності опрацювання питань захисту прав та інтересів акціонерів (в т.ч. дрібних); зниження ставок оподаткування дивідендового прибутку фізичних осіб; розвитку фондового ринку (що має забезпечити перетворення акції на інструмент інвестування, альтернативний існуючим напрямам дохідного вкладення коштів); розширення сфери застосування привілейованих акцій тощо.

Окрім цього, вирішено продовжити роботу щодо зниження коефіцієнтів ризикозважування активів при розрахунку нормативу адекватності регулятивного капіталу та приведення цих коефіцієнтів у відповідність до європейського законодавства.

Під час засідання Ради також розглянуто питання щодо ініційованих НБУ змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність", зокрема в частині розкриття інформації про структуру власності та визначення контролера. Для всебічного опрацювання цього питання вирішено створити при АУБ ініціативну групу за участю фахівців банків: юристів, осіб, відповідальних за акціонування банку, внутрішніх аудиторів тощо.

Розглянули банкіри і питання доцільності відкриття в Україні філій іноземних банків. Вони наголосили на передчасності впровадження таких змін, забов”язавши АУБ продовжувати послідовно відстоювати таку позицію українських банків. Було прийнято рішення подати до АУБ відповідні зауваження та пропозиції членів Ради, після опрацювання яких Асоціація має продовжити роботу щодо їх врахування Нацбанком та профільним Комітетом Верховної Ради.

В ході засідання до складу Асоціації українських банків прийнято ТОВ КБ “Український фінансовий світ” (м.Донецьк). Відтепер до 125 банків – членів АУБ приєднався ще один.

Обговорено було також питання участі Асоціації українських банків у Європейській банківській федерації. З метою остаточного вирішення організаційних моментів це питання буде винесено на ХІІ-й З”їзд АУБ.

Днем проведення чергового ХІІ-го З”їзду Асоціації українських банків визначено 25 листопада цього року. На З”їзді буде підведено підсумки діяльності банківської системи та поставлено завдання на майбутнє, зокрема щодо забезпечення зростання ролі АУБ у вирішенні системних питань. 

Як відзначив Президент АУБ Олександр Сугоняко, 2004 рік є особливим. Він є своєрідним іспитом для кожного банку і всієї системи.  Перед нами постало  завдання – як зберегти високі темпи відновлення економіки та зростання обсягів кредитування, не увійти в зону високих ризиків банківської діяльності. Як створити умови для прискореного зростання капіталізації і забезпечити це зростання реально. Це іспит на професійну зріліть банків та системи в цілому. Сподіваюся, всі разом ми з ним справимося.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ