RSS
24 Вересень
     
 
Новини АУБ
Банкіри розроблятимуть законопроект, що регулюватиме діяльність міжнародних платіжних систем

17.05.2004

13 травня у Національному банку України під головуванням Голови НБУ Сергія Тігіпка та за участі Асоціації українських банків, представників міжнародних систем грошових переказів (“Western Union”, “Money Gram”, “Aнелік”), Міністерства закордонних справ, Антимонопольного комітету та комерційних банків відбувся “круглий стіл” на тему: "Системи міжнародних переказів: проблеми функціонування та вдосконалення регулювання".

В ході “круглого столу” учасниками обговорено головні проблеми, що виникають у банків при здійсненні переказів коштів із використанням систем міжнародних переказів.

Як відомо, в своїй діяльності українські банки користуютьcя такими міжнародними системам переказів: “Western Union”, “Money Gram”, рідше “Анелік”, “ЮНІСтрім”, Ria Telecommunications, Safe Money Transfer Spain.

Проте, в існуючій на сьогодні в Україні системі міжнародних переказів коштів є чимало недоліків. Серед них банки називають:

  • заборона використовувати інші аналогічні платіжні системи навіть після закінчення терміну дії угоди;
  • неможливість здійснення переказу у євро;
  • невигідність для клієнтів курсів конвертації валют;
  • високі тарифи тощо.

Таким чином проведення “круглого столу” зі згаданої теми було обумовлено вимогою часу.

Під час обговорення на “круглому столі” представник Антимонопольного комітету України підкреслив, що існуюча зараз заборона використання міжнародними платіжними системами “Western Union” та “Money Gram” інших аналогічних платіжних систем має ознаки монополізму. Це питання зараз детально вивчається і до кінця травня комітетом буде прийнято остаточне рішення з цього приводу.

Коментуючи ситуацію, представники платіжної системи “Western Union” повідомили, що їх система має в Україні 7 банків-агентів та 130 субагентів, а мінімальна річна кількість трансакцій для отримання банком статусу її агента – 100.000. Щодо можливості використання Євро, то це питання на даний час ними вже вивчається і найближчим часом буде вирішене.

У свою чергу представники платіжної системи “Money Gram” повідомили, що тарифи їхньої системи однакові на території всіх країн СНД і періодично переглядаються у бік зменшення. Проте використання Євро у короткостроковій перспективі цією платіжною системою не розглядається.

Після жвавого обговорення Голова НБУ Сергій Тігіпко зауважив, що питання регулювання діяльності систем міжнародних переказів в Україні має бути вирішене на законодавчому рівні, а тому вже найближчим часом буде розроблено відповідний законопроект.

В рамках досягнутої під час “круглого столу” домовленості Асоціація українських банків звернулася до своїх членів надати пропозиції щодо змісту концепції Закону України стосовно регулювання діяльності міжнародних платіжних систем. Після їх доопрацювання в Асоціації, їх буде передано до НБУ, де їх мають використати під час підготовки законопроекту.

Як підкреслив Президент АУБ Олександр Сугоняко, проблеми виникають, бо вони не врегульовані на законодавчому рівні. Безумовно, діяльність нерезидентів має регулюватися законодавством України. А тому Асоціація підтримує дії НБУ, направлені на удосконалення існуючого порядку переказів грошей згаданими системами, що матиме позитивні наслідки як для банківської системи України, так і її громадян.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ