RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Українські банкіри вирішили створити Бюро кредитних історій

23.04.2004

В Україні постала нагальна проблема розвитку масового кредитування широких верств населення, суб’єктів малого та середнього бізнесу. На заваді масового кредитування стоїть відсутність інформації по виконанню позичальниками своїх фінансових зобов’язань перед кредиторами, – вважають експерти Асоціації українських банків.

Більшість країн світу вирішує зазначену проблему шляхом обміну кредиторами інформацією про платоспроможність позичальників через кредитні бюро, які ведуть кредитні історії позичальників.

Верховною Радою України в квітні цього року в першому читанні прийнятий проект Закону “Про організацію та формування обігу кредитних історій”, поданий Національним банком України, який встановлює принцип формування  та доступу до кредитної історії тільки за згодою позичальника.

Відсутність в Україні структури, яка б акумулювала у себе інформацію про кредитні історії позичальників, стримує розвиток внутрішнього кредитного ринку, збільшує кількість безнадійних боргів, підвищує ризиковість кредитування та має наслідком ускладнення процедури отримання та оформлення кредитів, збільшення їх вартості.

З цієї причини 21 квітня за ініціативою групи банків та Асоціації українських банків в НБУ під керівництвом Сергія Тігіпка відбулася нарада з питань створення в Україні Бюро кредитних історій.

Банки, розуміючи значення для розвитку масового кредитування такої структури як Бюро кредитних історій, прийняли рішення створити таку структуру в Україні та сформували Оргкомітет по створенню Бюро, в який увійшли представники Укрсоцбанку, ВАБанку, Укрсиббанку, банку Аваль, Надра, банку Старокиївський. Керівництво Проектом створення Бюро кредитних історій банки довірили Віце-президенту Асоціації українських банків п.Паламарчук А.Б.

Попередньо визначений статутний капітал  цієї установи становитиме    5 000 000 (п’ять мільйонів) гривень, що відповідає проекту Закону.

Бажання виступити засновниками висловили такі банки як: ВАБанк, Аваль, Укрсоцбанк, Кредитпромбанк, Укрсиббанк, Форум, Надра, Український кредитний банк, Фінанси і кредит, Донгорбанк, Старокиївський, Укрпрофбанк, Електронбанк тощо.

Щодо клієнтів банку, то найбільш зацікавленими в можливості мати і накопичувати свою кредитну історію є суб’єкти малого та середнього бізнесу і фізичні особи, оскільки формування позитивного іміджу вигідно з економічної точки зору, а для невеликих підприємств – це безкоштовна реклама їх ділової репутації, кредитоспроможності та можливість розширення доступу  до фінансових послуг.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ